דיאטת פיטלייף – דיאטת יום כן יום לא

עמידת ידיים על המים

בדף זה אני אגלה לך את הסוד שלי, כיצד לרדת במשקל בקלות יחסית ובהצלחה .

בין הדברים החשובים שלמדתי במהלך השנים שבהם אני קורא, כותב ומבקר דיאטות שונות, הוא שאין דיאטה אחת מנצחת!חיפוש ברשת אחר דיאטת הרזיה יניב תכניות הרזיה שונות ומגוונות ואני בטוח שעבור כל תכנית דיאטה, אפשר למצוא גם מעריצים שירדו מהר ובגדול וגם כאלה שיאמרו שהדיאטה הייתה קשה, הירידה איטית לטעמם והם כלל לא הצליחו לשמור על הישג הירידה במשקל.

בעיני הדבר החשוב ביותר בבחירת דיאטה זה גורם ההתאמה. דיאטה צריכה להתאים לך, היא צריכה להתאים לאורח חייך, העדפותייך ולוח הזמנים שלך.

תכנית דיאטה טובה תנחה אותך במהלך כל ימי חייך! נכון שאתה לא צריך לרדת במשקל במשך כל החיים אבל, מה הטעם לבצע דיאטת רעב, לרדת במשקל ולאחר מכן לעלות בחזרה במשקל ושוב חוזר חלילה.

דיאטה טובה צריכה לספק לך כלים בכדי לרדת במשקל וגם לשמור על הישג הירידה במשקל.

אני מצאתי את הדיאטה שמתאימה לי ושמאפשרת לי גם לרדת במשקל וגם לשמור על הישג הירידה במשקל. אני מבצע את הדיאטה הזו כבר כמעט שנה וברמת קושי הרבה יותר קלה מאשר פעם.

זה לא שאני מאלה שסובלים מעודף משקל. תמיד הייתי פעיל מאוד אבל, מצד שני אני מאוד אוהב לאכול.  לאחר שהפסקתי לבצע אימונים אישיים והתמקדתי בכתיבת תכנים בנושאי בריאות וכושר, אורח חיי נעשה יושבני יותר (חבל שכתיבה בנושאי בריאות וכושר לא שורפת יותר קלוריות 🙂  ) והשילוב של ירידה בפעילות היומיומית עם עבודה מהבית שגורמת למזון להיות נגיש יותר, גרמה לי להעלות כ-7 ק"ג עודפים ולעליה באחוזי השומן (עכשיו המצב חזר לקדמותו, בזכות הדיאטה).

בכתבה זו אני אתאר את תפריט הדיאטה שבחרתי לסגל לעצמי. אני כלל לא בטוח שהדיאטה הזו תתאים לכולם, אבל אלו שהם בעלי מאפיינים דומים לאלו שלי, ימצאו שהדיאטה קלה יותר מכל דיאטה אחרת. תכנית דיאטת fitlife מאפשרת לך לאכול את הדברים שאתה אוהב, לא סופרים קלוריות, לא שוקלים את המזון ואפשר לאכול בלי הגבלה! נשמע טוב מכדי להיות אמתי לא? כמובן שיש קאטצ' קטן…

עקרונות דיאטת פיטלייף (fitlife)

שקילה שבועית ביום ובזמן קבוע ותיעוד נתוני השקילות.
ביצוע דיאטה לסירוגין. יום כן, יום לא למטרת ירידה במשקל.
כאשר המטרה היא שמירה על המשקל ניתן לבצע את הדיאטה בתדירות שונה מיום כן יום לא (לדוגמא: יום דיאטה יומיים בלי דיאטה או יום כן יום לא במהלך השבוע ובסוף השבוע בלי דיאטה וכדומה).

הרעיון המרכזי בדיאטת fitlife

הרעיון המרכזי בדיאטת fitlife הוא בכך שלא צריך לספור קלוריות בכדי ליצור את הגרעון הקלורי שנחוץ לירידה במשקל.
אף פעם לא הסתדרתי עם מגבלה קלורית וזה תמיד היה לי מאוד קשה לחשוב שאני צריך להקפיד בכל יום על צריכת הקלוריות היומית שלי.
בתכנית הדיאטה שלי אני מצליח גם לרדת במשקל וגם לשמור עליו בקלות רבה יחסית לתכניות ותפריטי דיאטה אחרים.
כאשר אני רוצה לרדת במשקל, אני מבצע יום אחד דיאטה חריפה וביום השני אני אוכל כרגיל. ממוצע הקלוריות של שני הימים הוא כזה שגורם לגרעון קלורי ולירידה במשקל.
הדיאטה החריפה מתבצעת מבלי לספור קלוריות אלא, באמצעות מגבלה על מזונות עתירי פחמימות ושומנים שהם הכי בעייתיים עבורי (אני תמיד מגזים באכילת פחמימות).
מי שתפריט התזונה הרגיל שלו, לא כולל כמות רבה של פחמימות כנראה שלא יצליח בדיאטה הזו.
כאשר אני רק רוצה לשמור על המשקל, במקום לשנות את תפריט המזון ואת ערכו הקלורי, אני פשוט משנה ומפחית את תדירות ימי הדיאטה.
תכנית הדיאטה הזו מתאימה לי כי היא פשוטה (לא צריך לחשב ולשקול כל פריט מזון) ומתאימה לאופי שלי.
רגע… הבטחת לאכול בלי הגבלה לא?….
בהחלט, אפשר לאכול ירקות בלי הגבלה (הזהרתי שיש קאטצ'….)

כללי "יום דיאטה"

המטרה ביום הדיאטה היא לצמצם כמה שיותר את צריכת הקלוריות (מבלי לספור אותן). הצלחת הדיאטה כולה תלויה בכמות הקלוריות שהצלחתי לצמצם ביום הדיאטה.

ביום הדיאטה יש לבצע פעילות גופנית אירובית מאומצת כדוגמת: ריצה, הליכה, משחקי כדור וכדומה. עדיף לבצע בבוקר בכדי לסמן וי כמה שיותר מהר.

תדירות אכילה של 3 ארוחות ביום עם נשנושים של ירקות בין לבין (לא סופרים את הירקות).

ביום הדיאטה אפשר לאכול ירקות ללא מגבלת כמות (למעט תפו"א ובטטה), ביום דיאטה אני אוכל 12 – 18 מנות ירק ביום (מנה זה מלפפון אחד, גזר אחד וכדומה).

ביום דיאטה אני אוכל מזון המהווה מקור טוב לחלבון בכל ארוחה. להלן דוגמאות למזונות שהם מקורות חלבון טובים ודלי שומן: מוצרי חלב רזים (עד 3% שומן), בשר עוף (כדוגמת חזה עוף), בשר בקר, ביצים קשות, דגים (מבושלים או בתנור).

פירות בהגבלה ולא יותר מבננה אחת ליום (אני אוכל כ2-3 פירות ביום, אנשים בעלי משקל גוף קטן יותר משלי  יצטרכו להגביל יותר את צריכת הפירות).

אני לא אוכל מזונות עתירי פחמימות כדוגמת: מוצרי דגן (מאפים שונים, אורז וכדומה), קטניות ומגביל את צריכתם של ירקות עמילניים (תפוח אדמה ובטטה).

כקינוח לארוחת צהריים וערב שקדים ספורים ותמר. לדוגמא הקינוח שלי הוא כ-6 שקדים ו2 תמר (בעלי משקל גוף קטן יותר צריכים להגביל יותר).

שתייה נאותה של מים (בימים רגילים כ-2 ליטר ובימים חמים אפילו יותר).

להשתמש בכמה שפחות שמן לבישול.

כללי יום רגיל שאני לא בדיאטה

בבוקר, פעילות גופנית אירובית לא מאומצת כדוגמת: ריצה, הליכה, משחקי כדור וכדומה. עדיף לבצע בבוקר בכדי לסמן וי כמה שיותר מהר. בערב אני מבצע אימון כוח (3 פעמים בשבוע).

חשוב להבין שהיום שלא מבצעים בו דיאטה איננו מיועד בכדי לערוך ארוחות שחיתות בכדי לפצות על הדיאטה ביום הקודם!

ביום בלי דיאטה אני אוכל כרגיל, אני לא מגביל את עצמי בסוגי המזונות (ביום זה אני לא מגביל את עצמי בצריכת פחמימות ממקורות כמו: דברי מאפה, דגן וקטניות). אם בא לי גלידה או שוקולד אני לא מונע מעצמי. אני כן משתדל ליהנות מבלי להגזים.

ביום ללא דיאטה אני מקפיד על אכילת כ-5 מנות ירק לפני ארוחת צהריים וערב.

ביום ללא דיאטה אני ממשיך לנשנש ירקות בין הארוחות.

דוגמא של תפריט יומי ביום דיאטה

חשוב להבין שהתפריט הזה מתאים לי ואני מצליח לרזות אתו. כמות הקלוריות שאדם צריך, תלויה בגורמים כגון: משקל, רמת פעילות ומצבו הגופני. מי שמשקלו קטן יותר ממשקלי (85 ק"ג) ו/או שהוא פחות פעיל,  צריך לאכול פחות בכדי לראות את השינויים הרצויים. המזונות שבהם רצוי להפחית הם: השקדים, התמרים והפירות ולא להפחית בכמות הירקות (הסוד בדיאטה הוא שאפשר לאכול ירקות בלי הגבלה).

ארוחת בוקר: 1 יוגורט + פרי, קפה עם חלב (חייב קפה).

נשנושי ביניים: ירקות כגון: מלפפונים, גזרים, פלפל אדום ועוד (תלוי במה שנשאר במקרר) יוצא לי לאכול כ-7 מנות ירק בממוצע.

ארוחת צהריים: חזה עוף + סלט ירקות ענק ולקינוח 6 שקדים ו-2 תמרים עם כוס קפה שחור  (כפי ששמתם לב אני אוהב קפה).

נשנושי ביניים: ירקות בלי הגבלה + 1 פרי.

ארוחת ערב: ביצה קשה + חצי קופסת טונה, סלט ירקות או ירקות חתוכים, 2 תמרים ו-6 שקדים.

נשנושי לילה: פרי + 1 יוגורט ובזמנים שקשה לי, אני מרשה לעצמי קערת פופקורן.

תפריט זה הוא כמובן רק דוגמה לתפריט יומי. בחורף אני אוהב לאכול מרקים, אני משלב דגים ומאכלי ירקות שונים. ובימים ללא דיאטה אני מתענג על עוגיות שיבולת שועל שאני מכין בעצמי.

טיפים חשובים

טיפ 1 – אני מאלה "שחולים" על ממתקים, אני לא יכול בלי משהו קריספי ומתוק שאני משלב עם קפה חם. אני אוהב לאכול בכמויות גדולות ולכן גם מעמיד את עצמי בסיכון קבוע להשמנה ועליה במשקל.
הדרך שלי לפתור את בעיית התשוקה למתוק (craving) היא באופן הבא: ארוחות הצהריים או הערב שלי ביום ללא דיאטה בדרך כלל לא כוללות לחם, פסטה, אורז וכדומה.
אני אוכל בשר/דגים/ביצים, סלט ירקות (או מרק ירקות) ופשוט שומר את מנת הפחמימות לעוגיות שיבולת שועל שאני מכין. מדובר בעוגיות מאוד מזינות ומתוקות כך שהן מהוות תחליף הולם למנת הפחמימות וגם אני יכול לאפשר לעצמי לאכול די הרבה מהן ולספק את התשוקה שלי לעוגיות מתוקות וקריספיות.

טיפ-2 בערב ברגעי משבר בזמנים של "יום דיאטה" כאשר מאוד בא לי משהו קריספי ואני מרגיש שקשה לי להימנע מפחמימות, אני מאפשר לעצמי לאכול קערת פופקורן (בלי חמאה). הפופוקרן מספק לי את תאוות הכירסום והנישנוש באופן שמזיק פחות לגרעון הקלורי יחסית למזונות כמו: לחם, אגוזים וכדומה.

מידע נוסף למעוניינים

אתם לא צריכים את המידע שבהמשך הכתבה בכדי לדעת כיצד לבצע את הדיאטה. כבר קראתם את כל מה שצריך לדעת על האופן שבו מבצעים את דיאטת fitlife. המידע בחלק הזה מיועד למי שמעוניין בהסברים ובמידע נוסף (אני מתכוון להמשיך ולעדכן את הדף בהתאם לתגובות ולשאלות שלכם).

למי הדיאטה מתאימה?

הדיאטה מתאימה לכל אחד שהמטרה שלו היא חיטוב או ירידה במשקל. העיקרון בדיאטה הוא מאוד פשוט לא סופרים קלוריות! אלא, מצמצמים את צריכת הפחמימות והשומנים בימי הדיאטה ע"י הימנעות ממזונות עשירים בפחמימות ובשומן.  מי שתפריט התזונה הרגיל שלו מורכב מכמויות גדולות של פחמימות – יראה שינוי גדול בעקבות הדיאטה.
הדיאטה מתאימה לאלו שנוהגים לומר  "ממחר אני בדיאטה". בדיאטת fitlife אתם מתחילים את הדיאטה מחר.

בכל מקרה, אם אתם מתכוונים לבצע את דיאטת fitlife כדאי שתתייעצו עם הרופא המטפל שלכם.

למי הדיאטה לא מתאימה?

הדיאטה לא מתאימה למי שתפריט התזונה הנוכחי שלו לא כולל כמויות רבות של פחמימות.

הדיאטה לא מתאימה למי מתכוון לבצע ארוחות שחיתות בימים ללא דיאטה.

הדיאטה לא מתאימה למי שסובל מהפרעות אכילה.

יתרונות הדיאטה

הדיאטה קלה ופשוטה לביצוע, אין כאן שום חישובים, נוסחאות וערכים קלוריים.
הדיאטה מורכבת ממגוון של מזונות בריאים הכוללים את כל אבות המזון.
הדיאטה מתאימה מאוד לאלו שלא אוהבים להיות כל הזמן בדיאטה.
כשלון ומשבר בדיאטה איננו נורא! זו דיאטה של יום כן יום לא. נכשלתם, סמנו את היום כיום שהוא לא דיאטה ומחר בצעו יום דיאטה.

חסרונות הדיאטה

הדיאטה לא מיועדת למי שמתכוון לזלול בימים שהם לא ימי דיאטה!
אנשים בעלי משקל גוף קטן ורמת פעילות נמוכה ירדו פחות במשקל ביחס לאנשים כבדים יותר ו/או בעלי רמת פעילות גבוהה יותר (כי אפשר לאכול ירקות בלי הגבלה).
אנשים שמלכתחילה אוכלים באופן רגיל מעט פחמימות, יראו ירידה קטנה יותר במשקל מאנשים שתפריט התזונה שלהם מכיל כמות רבה של פחמימות.

האם דיאטת פיטלייף (fitlife) היא דיאטה בריאה?

אני חושב שכן! תפריט הדיאטה עשיר במגוון מאוד רחב של מזונות מזינים המכילים את כל אבות המזון ובמיוחד מדובר בתפריט עתיר סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. המגבלה על צריכת פחמימות ממוצרי דגן וקטניות היא רק בחלק מהימים ואין הימנעות מוחלטת ממזונות אלו. ההימנעות החלקית מהמזונות הללו רק גורמת לכך שנאכל פחות, נגביל את צריכת הקלוריות ונרד במשקל.

לא כתבת כמה חלבונים צריך לאכול? זה מאוד חשוב לא?

בעיני לא!
אני עברתי את השלב הזה שבו גם אני כמו מתאמנים רבים אחרים, ספרתי ומדדתי את כמויות החלבון, הפחמימות, השומנים וסה"כ הקלוריות שבתפריט היומי.
הגעתי למסקנה שמי שבסה"כ רוצה להראות ולהרגיש טוב, לא צריך לבצע תפריט תזונה של ספורטאי עילית.
לכן, אם גם אתם רוצים רק להראות ולהרגיש טוב, אתם לא צריכים להתאים את תפריט התזונה שלכם כך שיכיל 1.5, 1.8 או 2 גרם חלבון לכל ק"ג משקל גוף.
צרכו חלבונים בכל ארוחה כדוגמת: מוצרי חלב, בשר, דגים וביצים. זה מספיק טוב למטרה של ירידה במשקל, חיטוב הגוף ושיפור הבריאות.

13 תגובות

 1. יורם, עוד לא קראתי את הכתבה, אבל אחרי מספר דיאטות וניסיונות להבין איפה נכשלתי
  הספיקה לי רק הקריאה של הכותרת כדי להבין שאתה בכיוון הנכון

  תודה אהרן

 2. ראשית, כל הכבוד על ההשקעה הענקית באתר, על צורת הכתיבה, על ההסברים המפורטים וכל המידע.
  לגבי הכתבה הזו, שוב כתבה מעולה וגם "דיאטה" קלה. חבל שלא ציינת ביתרונות הדיאטה, שקצב הירידה לא ישתנה באופן מהותי בהמשך הדרך כיוון שאתה לא מאט את קצב המטבוליזם בצורה הזו.
  רק דבר קטן שמפריע לי, דפוס האכילה הזה מזכיר לי באופן אוטומטי הפרעות אכילה.
  דפוס אכילה של "הרעבה" ו"פיצוי" (אע"פ שכאן, התפריט הוא שפוי ולא הרעבה וארוחת שחיתות), עדיין, אם אנשים יאמצו את זה כאורח חיים הדבר יכול להוביל להתפתחות של הפרעת אכילה חמורה.
  אדם שהגזים יום אחד ביום ה"לא דיאטה" אוטומטית ישאף לקצץ יותר ביום שלמחרת, מפחיד מאוד. מקווה שאנשים לא ייקחו את זה לכיוון הזה.
  שוב, תודה רבה על האתר המקסים.

  • אהרון תודה רבה על תגובתך, מקווה שיהיה לך יותר זמן לקרוא ולחוות דעה על הדיאטה.

   תודה רבה לך "אני" על התגובה והפידבק.
   לא ציינתי את הנושא של שמירה על קצב חילוף החומרים משום שאני לא רוצה לציין דברים בלי בדיקה מעמיקה. גם אני נתקלתי בנושא הזה שדיאטה לסירוגין עשויה לשמור על קצב חילוף החומרים (בשונה מדיאטות שבהן הגרעון הקלורי הוא זהה בכל הימים). אני מתכוון לבדוק את הנושא ולכתוב עליו.
   כמו כן, הכתבה רק בתחילתה, אני מתכוון להוסיף ולשנות את הכתבה בהתאם לפידבקים ושאלות שאני אקבל מאנשים.

   לגביי הפרעות אכילה. זו הסיבה שציינתי שהדיאטה לא מתאימה לסובלים מהפרעות אכילה.
   אני לא חושב שהדיאטה מתאימה לכל אחד.

   אני לא מבין בנושא של הפרעות אכילה. אבל מעניין אם הפרעות אכילה הן סימפטום או גורם? זאת אומרת האם דפוס האכילה הלא סדיר שמאפיין הפרעות אכילה הוא ביטוי של המחלה או שהמחלה עשויה להתפתח כתוצאה מדפוס אכילה לא סדיר?
   מה שמפריע לי בדיאטה זה שאנשים עם הפרעות אכילה עשויים להרגיש שהם מקבלים "אישור" לדפוסי האכילה שלהם. אבל, זה משהו שאני לא יכול לשלוט עליו כפי שאני לא יכול לשלוט בכך שאדם שלא צריך לבצע דיאטה, יבצע דיאטה.

   אני חושב שדיאטה מהסוג הזה של "דיאטת יום כן יום לא" מתאימה למאפייני אישיות מסויימים של אנשים.
   אני לדוגמא לא מסוגל לשמור כל הזמן על תפריט תזונה עם ערך קלורי שיגרום לי לשמור על המשקל. אני לא יכול להתנזר לגמרי מדברים מתוקים ואני לא מאלה שיכולים להסתפק בקובית שוקולד אחת (עוגיות שיבולת השועל עזרו לי לפתור את הבעיה הזו).
   עבורי זה קל לחשוב שהיום אני במסגרת דיאטה מחמירה ומחר אני לא.

   אני גם לא חושב שהדבר בעייתי כאורח חיים. ברגע שאדם ירד ממשקלו כל מה שהוא צריך לעשות זה להפחית את תדירות ימי הדיאטה בהתאם לדפוסי האכילה שלו.
   כמו כן, אני שואל את עצמי מדוע החשיבה המקובלת גורסת שצריכה להיות שיגרה יומית בערך הקלורי שבתפריט התזונה של האדם?
   מדוע יום כן יום לא איננו סוג של שיגרה?
   האם שיגרת יומו של האדם שאיננו בדיאטה נראת כמו תפריט עם ערך קלורי קבוע?

   דרך אגב, קיימים לא מעט מחקרים בנושא של דיאטות לסירוגין כדוגמת המדעית הזו שמראה כי דיאטה לסירוגין יעילה בהרזיה במידה שווה כמו דיאטה עם מגבלה קלורית יומית ואפילו טובה ממנה בשמירה על מסת השריר (קישור). הנושא של דיאטה לסירוגין הוא נושא מעניין ונעשו עליו מחקרים שונים שאותם אני מתכוון לקרוא ולכתוב עליהם.

   דרך אגב, בחלק של "יום בלי דיאטה" נתתי רק טיפ כמו לאכול 5 מנות ירק לפני הארוחה. אבל גם את החלק הזה אני ארחיב ואסביר כיצד לשנות את תפריט "יום בלי דיאטה" כך שיהיה תפריט בריא ומזין. אני פשוט חושב שלשינויים מסתגלים הכי טוב בהדרגה.

   שוב תודה על התגובה, התגובה תסייע לי לשכתב את הדף ולהפוך אותו למועיל יותר.

  • מה נשמה אחי שמע רק לקורא את זה עושה אותי רעב בטירוף הכתבה זה נכון אני מכים אתך ותודה

   אני יותר השמח עם תוחל לעזור לי אני צריך דחיפה רצינית בחיים שלי לעשות את מה שכתבתה

   יש רצון חזק אבל זה קשה שאתה מובטל אחי כן זה קשה אתה לא יודע כמה וכן אני זה תירוצים אבל זה קשה

   • היי נדב,
    מצטער שלא עניתי בזמן שהיית צריך את הדחיפה.
    מקווה שהצלחת להתגבר על הקושי ואתה מצליח בדיאטה.
    בעיני כשאתה מובטל זה יותר קל (כבר הייתי מובטל מספר פעמים בחיי).
    תסתכל על הצד החיובי שבו יש לך יותר זמן להתאמן ולהשקיע בדיאטה.
    הבעיה היא שאם אתה נשאר בבית, אז אתה אוכל הרבה.
    דאג לצאת מהבית, צא להתאמן, צא לראיונות עבודה ושיהיה לך בהצלחה.
    יורם

 3. בהחלט גישה שאני אישית מתחברת ומיישמת.
  נהניתי לקרוא ….בזכותך איישם טוב יותר כבר מ….
  ממחר חחחח
  תודה רבה.

 4. שלום ייורם.קראתי את הכתבה בעיניין.שמחתי לגלות שיש דיאטה שמתאימה לי .אך הבנתי שלא אצליח כנראה להוריד במשקל..לפני שנה , אימצתי לי את דיטאת דל פחממות של ברוך סגל הלוי .בהדרכתו ובסיפרו השמן והרזה התרגלתי לאכול תפריטים מעוטי פחממות ללא הגבלה . בדיוק דומה לשיטתך.אך לצערי השיטה של ברוך התנגשה עם אורח החיים המשפחתי .דוקא לשיטתך אפשר בהחלט להשתלב עם המשפחה .סופי שבוע חגים חגיגות ומסיבות בחברה . כמובן שאני מנהלת אורח חיים דל פחממות אך לא באדיקות ואני זורמת לפי הסביבה והרצונות לאכול גם כרגיל בכמות של פחממות מבוקרת . פעילות גופנית בברכה ורכיבה על אופניכושר בבית . אני בת 72לא יורדת יותר במשקל.ירדתי 5 ק"ג ומאז שנה אין ירידה .לדעתי אני מאוד קרובה לשיטתך כי אני מזגזת בין דל פחממות לימים עם מעט לחם או פסטה משהו מתוק ,אבל אני בכל זאת רוצה לנסות את המלצותך יהיה לי הרבה יותר קל כי אין כמעט שינויבדיאטה שלי בהשוואה לשיטתך .שיטתך עבורי היא בדיוק מה שמתאים לי אך לא נראה לי שיהיה שינוי במשקלי . אני רוצה להשיל מקסימום עוד 4 ק,ג .אם אגביר את פעילות הספורט אני יודעת שאצליח במשימה .אני טיפוס ספורטיבי שמגבלות בעית גב ורגליים מונעים ממני פעילות ספורט שאהבתי . רציתי לשאול אם יש הגבלה על אופן אכילת הירקות פרט לטיגון כמובן .אשמח לעקוב אחרי הכתבות שלך .אני סקרנית לדעת על מחקרים וחדשות בריאות אלה הנושאים העיקריים שבגינם אני גולשת יום יום..תודה וברכות על הדרךשבחרת לשתף מנסיונך .

  • הי מירי,
   אני שמח שאת מוצאת עניין בכתבות שבאתר.
   אני לא יודע אם תצליחי לרדת במשקל משום שכפי שאת מציינת, את כבר מבצעת משהו דומה (מזגזגת בין דל פחמימות לבין יותר פחמימות).
   אבל, יכול להיות שאם תתחילי לעשות זאת בשיטתיות יום כן יום לא, אז עצם זה שתהי שיטתית יותר, אז אולי זה יגרום ליותר ימים דלים בפחמימות.
   כפי שציינתי, אנשים שמלכתחילה אוכלים מעט פחמימות, יראו תוצאות פחות טובות בדיאטה הזו.
   לגביי הירקות, אין שום הגבלה לגביי האכילה (רק לא להוסיף עליהם מזונות נוספים שמעלים את הערך הקלורי שלהם). אני נוהג לאכלם טריים. גזר מקלף, מלפפון שוטף, גמבה שוטף וחותך.
   באופן הזה אני חוסך לי זמן (לא יכול כל הזמן לחתוך ירקות לסלט) וגם בדרך כלל את הירקות תוך כדי עבודה על המחשב (אומרים שאכילה בהסח הדעת איננה טובה, אבל לא נורא. לי זה מצויין).
   לגביי פעילות ספורטיבית אולי כדאי לך להתייעץ עם הרופא או יותר טוב הפיזיותרפיסט. אולי הוא יכול לתת לך תרגילים שמתאימים למצבך? אולי אימונים במים?

 5. היי הדיאטה מאוד מעניינת אותי.. אבל אני צמחונית על גבול הטבעונית. האם אני יוכל להסתדר עם הדיאטה הזאת?

  • היי רוויטל,
   את אולי לא תצליחי לבצע את התפריט כפי שציינתי אותו בדף (אם את לא אוכלת מוצרי חלב) אבל את יכולה לבצע את הדיאטה לפי העקרון המנחה הכללי.
   העיקרון הכללי הוא שאין הגבלה ביום הדיאטה על מזונות בעלי צפיפות אנרגטית נמוכה = ירקות.
   אם את רגילה לדוגמה לאכול קטניות, אורז וכדומה בימים רגילים. אז ביום הדיאטה אני מציע לך לאכול כמקור חלבונים מזונות עתירי חלבונים ושהם דלים כמה שיותר בפחמימות.
   לדוגמה: טופו, סייטן, "פתיתי שפע" וכדומה ואפילו אפשר גם קטניות כמו שהן רק במגבלה.
   מרבית המזון ביום הדיאטה צריך לבוא מירקות.

 6. שלום יורם,
  אופן דיאטה זו ממש קורץ לי ואני מתכוונת ליישם אותה.
  רציתי לשאול, האם יש חשיבות לסדר ימי הדיאטה או שאפשר ארבעה ימי דיאטה באיזה סדר שנוח לי? ( לצורך העניין ראשון שני רביעי ושישי ימי דיאטה)?

 7. היי דנית,
  זה ממש תלוי.
  אפשר 4 ימי דיאטה.
  מה שצריך להנחות אותך זה הירידה במשקל.
  אם את יורדת בשבוע יותר מ1% מהמשקל שלך, זה סימן שאת צריכה לצמצם את ימי הדיאטה ל3.
  גם בהיבט הפסיכולוגי נראה לי שעדיף בהתחלה להתחיל עם 3 ימי דיאטה ולנסות לעשות אותם כמה שיותר טוב.

 8. רק שלושה ימי דיאטה בשבוע? היתכן? נשמע כמו חלום(: להבנתי אין חשיבות לסדר ימי הדיאטה… אפשר לבצע יום אחר יום אחרי יום? נגיד ראשון שני שלישי דיאטה וכל השאר ימים רגילים?
  תודה על תשובותייך (:

התגובות סגורות.