דיאטת פטל קטון

פירות פטל תלויים על עץ

בכל שנה ובכל עונה יש שוק הדיאטות מתעורר עם דיאטה חדשה. השנה זו דיאטת פטל קטון שעושה את דרכה אלינו מארה"ב. דיאטת פטל קטון מבוססת על כדורי הרזיה שלכאורה מיוצרים מפירות פטל אדום.

תמצית הכתבה

עבור כל מי שאינו מעוניין לקרוא כמה מאות מילים בנושא של דיאטת פטל קטון להלן תמצית הכתבה:
מדובר בכדורי הרזיה המכילים מרכיב שנקרא קטון (ketone), מרכיב זה מצוי בפירות פטל אדום ובפירות נוספים.
הפקת הקטון ממקורות טבעיים יקרה מאוד אך קיימים גם תחליפים סינטטיים.
קטוני הפטל האדום היו בשימוש בתעשיות הקוסמטיקה, הבשמים ואף נעשה בהם שימוש כחומר טעם.
בעקבות המלצתו החמה של ד"ר אוז בארה"ב גברה ההתעניינות בשימוש בקטונים של הפטל האדום לירידה במשקל.
קיים מספר מאוד קטן של מחקרים שבדקו את יעילות הקטונים של הפטל ומחקרים אלו בוצעו על עכברים או במבחנות וכלל לא בוצעו על בני אדם.
מאיכותם ומספרם של המחקרים שבדקו את הנושא לא ניתן להסיק שתיסוף בקטוני פטל יסייע בירידה במשקל.
בנוסף, חשוב לזכור כי מינון קטוני הפטל בו השתמשו בכדי לראות תוצאות בעכברים היה מאוד גבוה וכי בטיחות השימוש במינון המקביל עבור בני אדם לפי משקל גוף מעולם לא נבדקה.
שורה תחתונה לוותר על הדיאטה!

"הקוסם ד"ר אוז מארץ עוץ מחולל לנו ניסים שורפי שומנים"

הסיבה לפופולאריות הרבה של דיאטת פטל קטון היא המלצתו החמה של ד"ר אוז על הדיאטה. ד"ר אוז למי שלא מכיר הוא מנתח לב אמריקאי בעל תכנית טלוויזיה פופולארית שנקראת המופע של ד"ר אוז ובה הוא ממליץ לקהל הרחב בנושאי בריאות שונים. ד"ר אוז כינה את כדורי הפטל קטון "נס בבקבוק ששורף שומנים".

ד"ר אוז גרם למיליוני אמריקאים להוציא מיליוני דולרים על כדורי הפטל קטון מתוך תקווה שיקרה נס והם ירזו באמצעות גלולת פלא. עכשיו מעניין אם בדומה לדיאטת HCG ירוצו גם הישראלים להוציא 50$ על בקבוקון אשליית הרזיה בשם "דיאטת פטל קטון".

למה פטל קטון?

הטענה של תומכי הדיאטה היא כי תיסוף באמצעות קטוני פטל עשוי לגרום לעלייה ברמתו של ההורמון אדיפונקטין adiponectin המופרש מרקמת השומן בגוף ולו תפקיד חשוב בחמצון פחמימות ושומן ובנוסף מייחסים להורמון זה השפעה אנטי דלקתית, אנטי פיברוטית (מונע הצטברות רקמה סיבית) ואנטי אתרוגני (מונע פלאק בעורקים). ממצאים מראים כי רמות נמוכות של ההורמון בבני אדם קשורות ל-BMI לא תקין, אחוזי שומן גבוהים, רמות גבוהות של אינסולין בצום ורמות גבוהות של טריגליצרידים. רמות גבוהות של ההורמון קשורות לסיכון נמוך למצבים כמו: השמנה, סינדרום מטאבולי, סבילות לאינסולין ומחלות לב וכלי דם (קישורי מידע: 1, 2).

במחקרים מצאו כי ניתן לגרום לעליה ברמת ההורמון באנשים שמנים באמצעות ירידה במשקל, תזונה בריאה ופעילות גופנית (קישורי מידע: 1, 2). אך מאחר ופעילות גופנית ותזונה בריאה לא באים בקלות לאנשים, הרי שאין זה פלא שאנשים מחפשים קיצורי דרך להעלאת רמת ההורמון באופן מלאכותי. אך, האם באמת לכדורי הפטל קטון יש את היכולת הזו?

לפי המידע מהמחקרים שנערכו בנושא, הרי שעדיין אין כל ממצאים שיראו שאכן תיסוף בקטוני פטל מעלה את רמת הורמון אדיפונקטין בבני אדם!

מחקרים על קטוני פטל

משווקי הדיאטה משבחים ומהללים את כדורי הפטל קטון שלהם וטוענים כי המחקרים מראים על יעילותם הרבה של קטוני הפטל בהרזיה. המציאות פחות ורודה ממה שמנסים לצייר לכם המשווקים. מבדיקה שערכתי במאגר המחקרים הרי שקיים מספר מועט של מחקרים שבדקו את השפעתו של המרכיב בהיבט של הרזיה.

לא נמצא אף מחקר שבוצע על בני אדם ובו נמצא כי תיסוף בקטוני פטל מסייע לירידה במשקל!

מעט מחקרים בדקו את השפעת קטוני פטל על ירידה במשקל, חלק בוצעו במבחנות וחלק על עכברי מעבדה. במחקר משנת 2005 נמצא כי תיסוף קטוני פטל מסייע במניעת השמנה, בפירוק שומן ופרמטרים נוספים בעכברים שניזונו מתפריט תזונה עתיר שומן רווי.

במחקר חדש יותר משנת 2010 נמצא כי אכן תיסוף בפטל קטון בעכברים מגביר את הפרשת ההורמון אדיפונקטין ומעכב צבירת שומן ומגביר חמצון של חומצות שומן. המחקרים האחרונים (1 ו-2) שבדקו את השפעת קטוני הפטל מחזקים את הממצאים שיש להם השפעה חיובית במניעת השמנה בעכברים. אך למרות שהממצאים הללו נראים מאוד מבטיחים, הרי שזה עדיין לא אומר שתיסוף בקטוני פטל משפיע על בני אדם באותו האופן שהוא משפיע בעכברים.

כמו כן, חשוב להבין כי במחקרים השונים השתמשו במינונים גבוהים של קטוני פטל פר משקל גוף של עכבר ולכן אם אכן פטל קטון משפיע על בני אדם באותו האופן שהוא משפיע על עכברים, הרי שעל מנת להשיג אפקט דומה יידרשו מינונים גבוהים פי כמה וכמה עבור בני אדם. מינונים שכלל אינם קיימים בכדורים המשווקים באתרי האינטרנט השונים. ולא רק שאין כדורים במינונים המתאימים, חשוב גם לזכור כי למינון יש חשיבות לא רק ביעילות אלא גם בבטיחות השימוש. בטיחות השימוש במינונים כה גבוהים פר משקל גוף כפי שנבדקו על עכברים מעולם לא נבדקה בבני אדם.

כדור פטל קטון ממקור טבעי?

קטוני פטל (Raspberry ketone) הינו מרכיב כימי המשמש בתעשיית הקוסמטיקה, הבשמים ובתעשיית המזון בשל הארומה המתוקה שלו. קטונים של פטל אדום נמצאים באופן טבעי בפטל בכמויות מאוד קטנות ולכן זה יהיה מאוד יקר להפיק את המרכיב ממקורות טבעיים ולעשות בו שימוש כתוסף תזונה. למעשה קיים חיקוי סינטטי של המרכיב והוא מאוד זול להפקה ולכן גם זול לשימוש. אז אם מישהו מוכר לכם את "כדורי דיאטת פטל קטון ממרכיבים טבעיים" עם ציור יפה של פרי פטל אדום להמחשה, אז דעו שקיים מרכיב סינטטי זול יותר פי כמה וכמה. ועכשיו לכו תאמינו שהיצרן עשה שימוש במרכיב טבעי שהוא פי כמה וכמה יותר יקר (לפי ויקיפדיה 20,000 $ לק"ג), רק בכדי שיהיה טבעי.

דיאטת פטל קטון תופעות לוואי ובטיחות בשימוש

מנהל התרופות האמריקאי (FDA) אישר את מרכיב קטוני הפטל כבטוח לשימוש במינונים נמוכים כפי שהיו נהוגים בשימוש למטרת העשרת טעם המזון. בטיחות השימוש בבני אדם במינונים כה גבוהים פר משקל גוף כפי שנבדקו במחקרים לירידה במשקל מעולם לא נבדקה בבני אדם. לכן קשה לומר מהם תופעות הלוואי האפשריות מתיסוף בקטוני פטל. יש המזהירים כי כי תיסוף בקטוני פטל אינו מומלץ לחולי לב, בעלי לחץ דם גבוה וגלאוקומה. יש שמוסיפים ואומרים כי תיסוף בקטוני פטל עשוי להתנגש עם תרופות מדללות דם (ראה קישור).

שורה תחתונה

למרות הצורך העז "בכדור פלא" שיגרום לירידה במשקל מבלי לשנות מאומה מאורח החיים, הרי שעדיין אין בנמצא כדור פלא שכזה.

מי שמבטיח לכם "ניסים בדמות שורפי שומנים" כנראה שיוצא לו משהו מזה שאתם "שורפים" את כספיכם על אותם הניסים.

צר לי לאכזב אתכם, אבל לא חסרים מחקרים על מרכיבים כאלה ואחרים שמראים פעילות שורפת שומן, מגבירה חילוף חומרים וכדומה. אבל, מה שמבדיל בין עדויות מוצקות לבין השערות זה מחקרים קליניים איכותיים ומקיפים על בני אדם. מחקרים על עכברים יכולים לשמש כבסיס להבנת מנגנון הפעולה והמשך מחקר יותר ספציפי ולא כממצאים שמאשרים את יעילות ובטיחות השימוש בבני אדם.

אני אישית לפי ממצאי המחקרים הקיימים כיום על כדורי פטל קטון הייתי נותן את כדורי הפטל קטון רק לעכבר מחמד אם היה לי כזה וגם זה לא בטוח משום שבמחשבה שניה לתת לו לרוץ על גלגל ריצה זה הרבה יותר יעיל ובטוח.

ואם בכל זאת אתם רוצים "חומר" כלשהו שיסייע לכם בירידה במשקל, הרי שבסקירה של תוספים רבים שלהם מייחסים סגולות של שריפת שומנים, נמצא כי תוספים כמו: קפאין ותה ירוק הם בעלי השפעה מוכחת על חילוף החומרים קישור.

מקורות מידע

Red Raspberry Ketone — Little Research Supports the Weight-Loss Supplement

Raspberry ketone – wikipedia

With All Due Respect to Dr. Oz: Raspberry Ketone is not a Fat-Burning Miracle.

Experimental study on the mechanism of raspberry ketone on simple obesity and insulin resistance relevant to obesity

Raspberry ketone protects rats fed high-fat diets against nonalcoholic steatohepatitis

Raspberry ketone increases both lipolysis and fatty acid oxidation in 3T3-L1 adipocytes.

Anti-obese action of raspberry ketone.

Circulating Adiponectin and Expression of Adiponectin Receptors in Human Skeletal Muscle: Associations with Metabolic Parameters and Insulin Resistance and Regulation by Physical Training

The role of the novel adipocyte-derived hormone adiponectin in human disease.

Endocrine regulation of energy metabolism: review of pathobiochemical and clinical chemical aspects of leptin, ghrelin, adiponectin, and resistin.

53 תגובות

 1. אני מאוד השתכנעתי שהדיאטה הזו יעילה ,לפי הדף שלהם בפייסבוק. כמובן שהם יעשו הכל כדי לשכנע.עכשו אחרי שקראתי את הכתבה שלך נותרתי נבוכה,כי גם אתה די שיכנעת אותי…אני בת 50,עשיתי דיאטה בעבר שבה ירדתי 30 קילו (ללא פחמימות בכלל) אך מייד כשהפסקתי לשמור ואכלתי פה ושם פחמימות עליתי 17 קילו,שאותם אני ממש מתאמצת להוריד,אני עושה ספורט ושוב חזרתי לדיאטה,אבל אני לא רואה תוצאות,ורציתי בנוסף לדיאטה ופעילות גופנית להוסיף משהו כדי לראות תוצאות ולא להתייאש.מה אתה ממליץ?? דרך אגב לגבי תה ירוק הבנתי גם שצריך מינונים גדולים או תה ירוק חזק במיוחד כדי לראות תוצאות…

  • היי אילנה,
   את יכולה לשתות תה ירוק וזה קצת יעזור לך.
   איזה מינון? אני לא יודע בדיוק. צריך לחפש במחקרים.
   אבל, מנסיוני מה שיכול יסייע לך יותר מכול זה להגביר את הפעילות היומיומית.
   אני לא מתכוון לפעילות גופנית יזומה, אלא פשוט לראות כיצד את משנה את אורח החיים שלך לאורח חיים יותר פעיל בכל משך היום ולא רק בפעילות גופנית יזומה שמבצעים בחדר הכושר.
   כתבתי על כך כאן וגם כאן.
   המטרה היא להפעיל את הגוף לא רק באמצעות אימוני כושר יעודיים, אלא גם לראות כיצד במהלך היום את יכולה להפעיל יותר את הגוף.
   אם תצליחי לעשות זאת את תראי שיפור פי כמה וכמה יותר רציני מאשר באמצעות תה ירוק או תוסף יעיל אחר.
   בהצלחה

   • לפי הידוע לי 5 ספלים של תה ירוק חזק יש בו מספיק בכדי לעזור לדיאטה לזוז, גם אני התפתיתי לקנות את הכדורים וכעת אני מצטערת על כך מכיוון שאני סובלת מתסמונת מטבולית והכתבה הפחידה אותי קצת, אגב הכדורים שאני קניתי מכילים בנוסף לקטונים גם תמצית של תה ירוק, כך שאם הם שמים את התה הירוק בתוך זה כנראה שזה עובד, אחרת הם היו מסתפקים רק בפטל.

    • זהבה, השיטה של "רוקחי מוצרי הפלא להרזיה" היא פשוט לערבב כמה שיותר מרכיבים שעליהם דובר פעם במחקר כזה או אחר שמסייעים לירידה במשקל.
     הגישה הזו נובעת מהמחשבה שהצרכן יחשוב שכמה שיש יותר מרכיבים זה יותר טוב.
     בפועל פעמים רבות, המחקרים בדקו יעילות על עכברים וגם המינונים שנבדקו היו פי כמה וכמה ממה ששמים במוצרים.
     לכן, אין פלא שהמוצרים בדרך כלל לא עובדים

 2. היי,

  מדוע יש לך קישור למשווק בארץ שגובה 900 ש"ח על 3 בקבוקים שבמשלוח מהיצרן המקורי עולים 115$ כולל דמי משלוח?

  • זהבה שלום,
   לא הכנסתי שום קישור ביודעין לאתר של משווק הדיאטה ואינני משווק מוצרי דיאטה.
   תקני אותי אם אני טועה, אבל את כנראה מתכוונת לקבוצת קישורי הפרסום שכתוב מעליהם מודעות גוגל.
   אלו קישורי פרסום שמוכנסים באופן אוטומטי וללא כל התערבות מצידי.
   קישורים דומים ניתן למצוא באתרים שונים ורבים כדוגמת: אתר עיתון הארץ, NRG ואתרים רבים נוספים.

 3. היי רציתי לשאול,האם באמת הכל חארטה או שזה כן עוזר קצת???כי אני מדברת עם הנציגה של החברה והיא נותנת לי להרגיש שזה עובד ב100 אחוז שיש אנשים שניסו ועבד להם יופי והורידו הרבה …היא ג שולחת תמונות!!יש לי להוריד 6-7 קילו ואני כל מה שנידרש בשביל דיאטה הכלל!!!! אבל שום דבר לא עוזר ואני תקוע במשקלל שלי,אני חצי שנה אחרי הריון והצטברו אצלי המון שומן ורק שומן (מדלדל) !אם תוכל לעזור לי מאוד אשמח:)

  • היי ליאורה,
   לדעתי זה חרטא.
   הנציגה של החברה כנראה מבינה בשיווק והתפקיד שלה זה לגרום לך להרגשה שהנה זה יעבוד.
   בכדי לרדת 6-7 ק"ג את צריכה תפריט תזונה מתאים ולבצע פעילות גופנית.
   אם את רוצה עזרה בצורה תוסף, אז תה ירוק הוכח כמסייע בהרזיה והוא גם יותר זול.

 4. שלום יורם !
  אני קניתי את הכדורים מהאתר המקורי בארה״ב, שילמתי הרבה כסף עבור הכדורים ואחרי חודש שלקחתי את הכדורים בהתמדה, לא היה כל שינוי במשקלי. לציין כי לא הגברתי את צריכת האוכל שלי… מאכזב ביותר…

 5. היי אשמח לדעת מה הכדורים מכילים לפני שאני רוכשת אותם….
  איזה חומר יש בפנים…

  תודה רבה.

  • הרבה קפאין 400 מ״ג
   החומר של הפטל 300 מ״ג
   Chromium 75 mcg
   תה ירוק 550 מ״ג
   L theanine 16 מ״ג
   זה על כל שני כדורים שצריך לקחת פעם ביום עם המנה העיקרית, כפי שרשום על החפיסה.
   רונית.

 6. הכדורים ניפח לי את הבטן יותר. חבל שהתפתתי………………אני מציעה לכל מי שרוצה כאלא דיאטות בזק שיקרא קודם חוות דעת ומאמרים בנושא ולא ישים כספו על קרן הצבי.

 7. יורם שלום
  התבלבלתי והתאכזבתי
  חשבתי שבאמת מצאתי פתרון לשומן המצטבר אצלי.
  היו לי 15 ק"ג שככל שניסיתי להורידם כך עם כל דיאטה הורדתי 5 עליתי 7
  כיום נשארתי עם 25!!!! ק"ג מיותרים.
  עם כל הדיאטות וגם כך בכלל אני שותה המון תה ירוק כך שלא רואה שזה עוזר
  האם יש לך רעיון אחר עבורי?
  תודה מראש

  • כן ים,
   לגשת לאיש מקצוע דיאטן/דיאטנית קלינית או להרשם לתכניות קבוצתיות לירידה במשקל או תכניות שפויות אחרות שיספקו לך מסגרת, ידע וכלים לירידה במשקל.
   ואם את רוצה לעשות זאת לבד, אז ליצור גרעון קלורי!
   גרעון קלורי זה הסוד לירידה במשקל. שום שיקויים, תמיסות, טיפות וגם לא תה ירוק יגרמו לך לרדת במשקל.
   את צריכה שינוי תזונתי וזה הפתרון היחידי שיגרום לך לרדת במשקל.
   בהצלחה

 8. ממליצה בחום על דיאטת פטל
  ירדתי איתה כמעט 10 ק"ג בחודשיים
  ממליצה
  אורנה
  (קישור פרסומי הוסר)

  • גם אני קניתי ב"טבע בריא" את בכמוסות ותוך חודשיים ירדתי 8 ק"ג
   ממליצה

   • מירב שלום
    גם אני הייתי מעוניינת להתחיל בדיאטת הפטל אבל עד עכשיו ראיתי רק תגובות של אנשים שקנו את המוצר מהיצרן המקורי בחו"ל אשמח אם תוכלי לשלוח לי קישור או תמונה של המוצר אותו קנית בארץ
    בתודה מראש זוהר

 9. אמא שלי קנתה לי כדורי פטל שקוראים לזה raspberry diet של טבעון ( שמיוצר ע״י מפעל טבעון) האם יש סיכון או שאולי אלה לא כדורים המקוריים והם יכולים לגרום לנזק? הוא מכיל 280 מ״ג פטל, אצות 120מ״ג , תה ירוק 100 מ״ג ,גרסיניה 100מ״ג ואגוזי קולה 100 מ״ג .. יש הבדל בין זה לבין הקטון? או שזה אותו דבר? והאם זה יעזור לי מהחברה הזאת?

  • האמת ענבר,
   עצם זה שטבעון התחילו לייצר את כדורי הפטל, לי זה רק מראה שהכדורים לא עובדים.
   הרי הם גם ייצרו את טיפות דיאטת HCG ובאתר יש לא מעט תגובות כמו התגובה שלך על דיאטת HCG שכמה שהיא טובה וכמה שהיא עובדת.
   אם טיפות דיאטת HCG עובדות, אז למה להתחיל לייצר משהו חדש?
   אהה….
   עכשיו אני קולט, כשאני מסתכל ברשימת המרכיבים של המוצר שלהם יש שם גם אצות ים וגם תה ירוק.
   הם פשוט מערבבים מרקחת של כל מיני מרכיבים שקיימות עדויות כלשהן (אפילו מזעריות) לאפקט על ירידה במשקל ואז מוכרים אותם כדבר הבא לירידה במשקל.
   אין לי ספק שהרבה אנשים אוכלים את הסיפור המפוקפק הזה.

   • נכון אבל אם תראה את הרכיבים של המוצר המקורי מארה״ב אז תבין שתבטבעון עושים את זה עם אישורים שהם קיבלו מה שאלה מארה״ב לא קיבלו.. יש משהו אחר שאתה ממליץ עליו? לירידה מהירה(תוך חודש) ? תודה..

    • היי ענבר,
     אני ממליץ על תזונה מתאימה ועל פעילות גופנית. זה לא קל לבצע אבל זה עובד.

  • היי
   גם אני קניתי את הכדורים מהחברה הזאת … הם עזרו לך לרדת במשקל ?

 10. היי יורם,
  אני בן 29 גובה 1.63 עד לפני כחמישה חודשים הייתי שוקל 64 לאחר תזונה ואימונים שהורדתי ממשקלי
  כ 12ק"ג לפני שנה וחצי. ועכשיו אני תקוע על המשקל 68 ק"ג מבלי לרדת אפילו קילו אחד למרות כל המאמצים שאני עושה.
  מהי עצתך?

  • היי אביעד,
   נסה לחשוב מה השתנה מאז?
   מה עשית אז שהצלחת? ומה אתה עושה שונה היום?

 11. תודה יורם השבוע הצלחתי לרדת 2 ק"ג
  הסתכלתי על כל מיני טיפים למינהם
  1.להקטין את הצלחת שאוכלים בה וכך אוכלים כמה שצריך ולא יותר מדי.
  2.הקפדת שתייה שזה דבר שהזנחתי זמן מה.
  3.חזרתי לאכול דגנים וקרקרים.
  4.וכמובן ירקות וכמה שיותר.
  5. 3 אימונים בשבוע לפחות.
  בקיצור אני צריך לחזור לאכול בריא יותר 🙂
  ושוב תודה רבה יורם שיהיה לך שבוע טוב.

 12. היי אני הזמנתי את הכדורים לפני יותר משבוע מארהב ולא קבלתי אותם עדין מה עושים ולמי פונים?

 13. דרך וואלה הכדורים עולים 100 ש"ח ו 20 שח למשלוח האם כדאי לרכוש אותם ?
  תודה כרמית

 14. דרך וואלה הכדורים עולים 100 ש"ח ו 20 שח למשלוח האם כדאי לרכוש אותם ?
  תודה כרמית

 15. שלום
  תודה רבה לך שאתה פותח עיניים לכל אלה שיש להם אשליות כולל אותי בזכות המאמר שלך הבנתי שהכל שטויות ולמזלי לא השקעתי כסף והכל בזכותך תרשה לי לשאול שאלה אני בת 31 משקל 48 ק"ג גובה 1.60 הבעיה שלי אני לא שמנה אבל יש לי בטן וגם רגלים לא חטובות (ואני שנה וחצי אחרי הלידה מס 2) חייבת לציין שלעולם לא עשיתי דייאטה או ספורט שום כלום לא הרגשתי שמנה רק בזמן אחרון אני שמה לב שאני לא חוזרת לעצמי ואני לא חטובה מה אני עושה עם עצמי אין לי מי יודע הרבה זמן לספורט ומצד שני כמה זמן אחרי פעילות גופנית אוכל לראות תוצאות או אולי כדאי לנסות הצרת הקפיים בכל מיני מכונים מה לעשות בתודה רבה מראש

  • היי חנה,
   לפי הנתונים שאת מציינת המשקל שלך הוא די נמוך ביחס לגובה ולכן לא סביר שיש לך הרבה שומנים מיותרים.
   לדעתי במצבך הדרך היעילה ביותר עבורך לחטב את גופך, היא באמצעות אימוני כושר.
   אין דרך לדעת כמה זמן יקח לך להגיע לתוצאה הרצויה משום שלכל אדם יש יכולת גופנית שונה ותגובה שונה למאמצים פיזיים.
   לא צריך הרבה זמן לפעילות וגם לא חייבים להרשם לחדר כושר בשביל לבצע פעילות גופנית.
   את יכולה לצאת מידי יום ל15 דקות של הליכה מאוד נמרצת ועם הזמן להגדיל את משך הפעילות ואת עצימותה (עצימות = ללכת יותר מהר או לרוץ).
   את יכולה להתחיל עם אימוני כוח פעמיים בשבוע למשך 15 דקות בתרגילים שניתן לבצע בבית.
   אם ממש אין לך זמן לפעילות גופנית, את יכולה לצאת עם הילד הקטן לטיול בעגלה (וואלה אני כבר לא זוכר עם עדיין לוקחים ילד או ילדה בגיל שנה וחצי בעגלה ) או לשחק תופסת עם הילד הגדול.
   לגביי מכונים להצרת היקפים דעתי היא שלילית, לדעתי לא תראי שם יותר מתחושה זמנית של שיפור מייד לאחר טיפול כזה או אחר. וזה לא יביא לך את התוצאה המיוחלת.

 16. תודה רבה על העצה ז"א אין מה לעשות צריך ספורט כדי לחטב טוב אתחיל לעבוד על זה דרך אגב לגבי הילד בעגלה זה בערך עד גיל שנתיים וחצי ולגבי התופסת באמת רעיון אז תודה רבה על הכל

 17. יורם בן אבו.
  יוצא לי לראות כתבות שלך מדי פעם וכל פעם את כותב כתבות שליליות על דיאטה אחרת שיוצאת לשוק.
  כמעט ועשיתי את הטעות ולא קניתי את דיאטת סימונס בגללך עד שחברה שלי המליצה לי ובזכותה ירדתי 14 ק"ג.
  משקל שנלחמתי איתו במשך שנים עם מדריכי כושר מפוקפקים כמוך.
  אינני מבינה איך בן אדם שהוא רק מאמן חדר כושר, עם לימודים של חצי שנה גג בתחום, מרשה לעצמו לייעץ
  לאנשים שנלחמים כל חייהם בהשמנה. תוספי תוזנה עוזרים וד"ר אוז הוא מנתח לב ואתה רק מדריך כושר.
  אני לא יודעת אם האתר שייך לך או שפשוט הקדשת את חייה להלחם במוצרי הדיאטה בכדי לנסות להשיג לקוחות חדשים.
  את הפטל לא עשיתי בעצמי אבל קרובת משפחה שלי עשתה וירדה כמעט 6 ק"ג בחודשיים.
  בן אבו, אתה טועה ומטעה את כולם כבר המון זמן, אני חושבת שהגיע הזמן שתקדיש את זמנך בחדר כושר
  בלשמור על מתאמנים כשהם דוחקים חזה. אנשים כמוך תמיד מציקים לי בחדר כושר ומנסים למכור לי אבקות חלבונים ומבטיחים לי על הגוף המהמם שיהיה לי.

  • רונית שיהיה לך בהצלחה ואני אישית מעולם לא המלצתי על אבקות חלבון כאמצעי לחיטוב הגוף.
   מוזר לי לי שבת דודתך בחרה בדיאטת פטל כאשר היה לה אותך שתמליצי לה על דיאטה סימונס O.o

  • רונית היקרה,
   ראיתי את תגובותייך ולא יכולתי להתעלם כשהזכרת את דיאטת ה HCG. לא ארחיב על הסכנות שבהורמון המקורי- בייחוד לנשים ועל החרטאות של התרסיס הלא מקורי.
   לאלה שאינם יודעים- הדיאטה מבוססת על תזונה דלה בצורת קיצונית (500 קלוריות ליום) ועל התרסיס שאמור לדכא תאבון.
   עם תזונה כה דלה יורדים, והרבה.
   הבעיה היא שזו תזונה לא מאוזנת כלל ולכן ברגע שעוצרים אותה (שהרי אי אפשר לנצח לצרוך מזון בכמות שמתאימה לשפן סלעים ממוצע) המשקל עולה בחזרה- אוהו עולה…
   ואת זה אני כותבת מנסיון נרחב של נשים רבות מסביבי שהתפתו לנסות אותה.
   ולגבי דעותייך על מי יכול או לא יכול להמליץ על דיאטה- כולנו, תרצי או לא, כפופים לחוקי הפיזיקה. בסופו של דבר, כל מה שיורם כותב הוא שאין דרכי קיצור, מי שרוצה לעשות דיאטה צריך להתעמל ולשרוף יותר ממה שנכנס. ביום שאת מוצאת מישהו שזה לא תקף עבורו, נא לשלוח אותו לנאס"א, הוא יהיה שימושי שם…

   בהצלחה עם המשקל בכל אופן…

 18. המלצתי לה אבל כל החברות שלה קנו את הפטל והמליצו לה. ואבקות חלבון גם עוזרות לכאלה שרוצים לעלות במסת שריר. כמובן שאם ניתן, עדיף לאכול אוכל אמיתי, אבל אם אין יכולת לאכול המון חלבונים באופן יומיומי, מומלץ לקחת תוסף מזון.

  יש מחקרים שלמים על תוספי תזונה ועל יעילותם ואז אתה בתור מאמן כושר עם חצי שנה של לימודים. אין לך שום הסמכה להמליץ לאף אחד.

  • רונית,
   להלן תמצית עיקר דברייך:
   את אומרת שאין לי שום הסמכה להמליץ לאף אחד שום דבר בנושא של תוספי תזונה ודיאטה.
   לך לעומת זאת אני מבין שיש הסמכה להמליץ על דיאטת HCG כי עשית אותה ואת גם מוסמכת להמליץ על דיאטת פטל קטון למרות שלא עשית אותה באופן אישי, אלא רק משום שבת דודתך עשתה אותה.
   לפי הגישה שלך, כל אחד יכול להמליץ על דיאטה כלשהיא בתנאי שביצע אותה בעצמו או שחבר/מכר/בן משפחה שלו ביצע אותה וירד במשקל.
   הקרטריונים שלפיהם את מסמיכה למתן המלצות בנושאי דיאטה ותוספי תזונה לא מקובלים עלי. משום שהבסיס להסמכה כפי שאת מציעה הוא אחד הגורמים לכך שאנשים ממשיכים לנסות לרדת במשקל, נכשלים ואז מנסים שוב.

 19. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20425690

  אני לא בטוחה עם זה עוזר הרבה, כי כולם יכולים למצוא משהו שלילי וחיובי בכל דבר שקיים היום בשוק.
  לפי חקר אינטרנטי ושיחות עם דיאטניות זה עובד טוב למי שכבר שומר על תזונה נכונה.
  רוב האנשים גם ככה יורדים כשהם משנים לתזונה נכונה ובריאה ומוסיפים פעילות גופנית, רק שלפי מה שהבנתי, אם לוקחים יחד עם זה את הפטל קטון, אז זה עוזר לירידה יותר מהירה. קצת כמו מה שאתה ממליץ על התה הירוק. חברה שלי לקחה לפני החתונה וזה עזר לה מאוד ובנוסף גם סיפק לה המון אנרגיות.

  מה דעתך על פולי קפה ירוק? גם על זה יש הרבה מאוד מחקרים חדשים ומעניינים

  • היי מריה,
   הנקודה היא שמוצרי הדיאטה הם מוצרים מבוקשים ולכן ניתן להרוויח מהם הרבה כסף.
   אולי זאת הסיבה שברגע שמתפרסם מחקר שנעשה על עכברים ומראה שאפשר לרזות עם תוסף מסויים ומיד יצרני תוספי המזון מזדרזים לייצר את התוסף כי יהיה מי שיקנה.
   בעיה נוספת היא חוסר אכיפה של אמת בפרסום ולכן כל תוסף דיאטה משווק כתוסף הפלא הבא.
   יכול להיות שפטל קטון עובד ויכול להיות שלו. תוצאות המחקרים נכון לעכשיו לא מבססים יעילות מוכחת.
   הצרכן הנבון יכול להשקיע את כספו בתוספים שיעילותם ובטיחות השימוש בהם נבדקה או שהוא יכול לבזבז את כספו בתוסף עם שיווק נהדר.
   לגביי פולי קפה ירוק הסקירה הזו מראה תוצאות מבטיחות אבל המחקרים בסקירה הם באיכות נמוכה.
   והנה מחקר נוסף שמראה כי נטילת מיצוי של פולי קפה ירוקים יכול לסייע בירידה במשקל באנשים בעלי עודף משקל.

 20. יורם.
  אני הייתי סקפטית כל חיי עד שניסיתי את דיאטת סימונס שלא רק ירדתי פלאים איתה גם שמרתי על המשקל כבר שנה וחצי. אני לא אגיד שהורדתי הכל, נשארו לי 3 קילו ששרפתי בכושר מסיבי אבל הפוש הרציני היה דרך הדיאטה של ד"ר סימונס.

  • היי רונית
   אם אפשר שתספרי קצת על הדיאטה של דר סימונס.מה בתפריט? אני לא חושבת שאעמוד בתפריט הקשה ואשמח לעזרה מצידך

 21. הבת שלי קנתה כדורי פטל מחברה שנקראת "דיאט פארם" הם מכרו לה מוצר שנראה כאילו הגיע מארה"ב ובלי שום מילה באנגלית. התקשרתי מודאג לחברה ושאלתי למה והם אמרו לי שאין לזה אישור משרד הבריאות רק ה-FDA האמריקאי, כעסתי מאד על ביתי שככה מוכנה לקנות כל כדור שמוכר מפוקפק מציע.
  הבנתי מהשיחה עם החברה הזאת שהם מבריחים בצורה כל שהיא את המוצרים לישראל, הגשתי תלונה למשרד הבריאות והם אמרו לי שזה פלילי והם רואים זאת בחמרה רבה.

  תקנו רק מוצרים עם אישורים, אל תשחקו עם הבריאות שלכם !!!

 22. כל החברות שלי הורידו המון במשקל עם הדיאטה של מעיין חודדה שמפורסמת בכל מקום, קוראים לחברה "נטורל ביוטיק או ביוטק" – רציתי לדעת אם מישהי ניסתה, חוץ ממעיין חודדה שרואים שהיא ירדה המון והיא נראית מדהים, אבל יכול להיות שזה עבד רק עליה. ממה מורכבת הדיאטה? והאם היא קלה?

 23. יורם שלום, אני כמוך מתנגדת לכל שיטות הדיאטה השונות והמשונות ומאמינה בתזונה מאוזנת ובפעילות גופנית. לאחרונה נתקלתי במספר אנשים שאני סומכת עליהם (פריקים של בריאות) וגם בכתבות אודות פולי קפה ירוק. האם אתה ממליץ עליהם? אני סה"כ מרוצה מהמשקל שלי אבל לא הייתי מתנגדת להוריד כ-5 ק"ג… (אני אוכלת בריא ומתאמנת, אבל משקל יציב כבר תקופה ארוכה)
  מאחר וזהו המוצר הטבעי היחיד שקיים, אני שוקלת בחיוב לנסות אותו.
  מה דעתך?

  • היי דנה,
   אני לא יכול להמליץ על פולי קפה משום אין לי מושג אם הכמות של תמצית פולי הקפה הירוק שנבדק הבמחקר שציינתי קודם לכן היא בטוחה לשימוש ולא מזיקה (קשה לדעת עם הדברים הללו).
   דרך אגב, טבעי זה לא בהכרח בריא. לדוגמא צמח האפדרה שנמצא יעיל לירידה במשקל אך בכמויות גדולות הוא עשוי להזיק לבריאות.

 24. אלי .. אני בהלם ממה שכתבת כי הזמנתי מדיאט פארם פטל קטון ואני ביום השלישי שלי כבר לניטלתם אני שוקלת 49 אבל במראה אני לא שלמה אם עצמי אז זההסיבה אבל נשמע מוזר כי אם זה לא היה חוקיי אז אין סיוכי בעולם שהיו נותנים להם לפתוח חברה וחנות ונראלי שאם זה היה גורם לתופאות כאלו או אחרות לאנשים מסויימים היו מדברים על זה כבר בחדשות
  ואנשים יקרים קחו בחשבון שלצורך העניין לא כל אחד מקבל את הדיאטה כמו השניי אחד יכול להשמין אחד יכול להרזות זה תלוי בבן אדם אני לא מסתכלת על מי מצליח להרזות ומי לא אני מסתכלת על עצמי ואני יודעת שאני יכולה להרזות לא כזה מתייחסת לתגובות כי יש לי חברה שלקחה תכדורי פטל והיום לא תזהו אותה ברחוב ( בקטע טוב ) בכל אופן אלי אשמח לתגובה

 25. אני מעוניינת לדעת איזה ג'לטין עוטף את הכמוסה של הפטל קיטון שרכשתי מארה"ב באתר שמציין שזה פטל קיטון מקורי פשוט חשוב לי מבחינת הכשרות לדעת שזה ממקור צימחי ולא מחזיר אשמח לקבל תשובה תודה מראש

התגובות סגורות.