מאמן כושר אישי אמיתי או וירטואלי?

היום בבוקר לאחר אימון הבוקר שלי (עאלק אימון, יותר נכון טיול), חזרתי הביתה שתיתי כוס קפה עם חלב מוקצף, רבע פיתה מחיטה מלאה עם לבנה, 2 תמרים וחופן אגוזי מלך. תוך כדי שתיית הקפה, אני מחפש בגוגל ניוז חדשות מעניינות בתחומי הדיאטה והכושר (למי שמתעניין, אז זה התור של אשתי "לפזר" את הילדים לבית הספר ולגן). במהלך חיפושי אני מגלה מאמן כושר אישי בשם דרו מאנניג (Drew Manning) שהעלה והוריד כ-32 ק"ג ממשקלו במהלך שנה אחת. במשך 6 חודשים שינה דרו את אורח חייו מאורח חיים ספורטיבי ותזונה נכונה, לאכילת ג'אנק פוד וחיי עצלנות ובטלה שבמהלכם העלה 72 פאונד (32.6 ק"ג) במשקלו.

לאחר ששת חודשי ההשמנה, החל דרו במסע מחודש לגוף חטוב ובריא כפי שתמיד היה. דרו טוען כי הדבר החשוב ביותר שהצליח ללמוד מהחוויה הזו הוא שהמפתח העיקרי להצלחה בהרזיה זה לא רק אימון נכון או תזונה נכונה. אלא, קיימת חשיבות רבה להיבט הרגשי שבתהליך ההרזיה. (מי שרוצה יכול לראות את תמונתו של דרו מאננינג בשלבי ההתחלה, השמנה והחיטוב המחודש > ראו קישור )

אין לי ספק שדרו צודק (תודה לאל שלא הייתי צריך לעבור מהפכים כאלה בכדי להבין זאת). המפתח להצלחה הוא בראש שלכם. רק שינוי חשיבה יסייע לכם לרדת במשקל ולשנות אורח חייכם לאורח חיים בריא וספורטיבי יותר. (קישור למקור)

מאמן כושר אישי וירטואלי

מייקרוספט ונייקי יוצאות עם מוצר כושר חדש אשר נחשף בוועידת העסקים והמדיה  E3 2012. המוצר נייק פלוס קינקט טריינינג ( Nike+ Kinect Training) הינו תכנית כושר וירטואלית המאפשרת לכל מי שחפץ להתאמן בבית, תחת השגחה של מאמן כושר אישי וירטואלי. התוכנה מסייעת בהערכת כושרו הגופני של המתאמן, תיקון ביצועיי התרגילים ותכנון של תכנית האימונים. התוכנה משולבת בקונסולת המשחקים Xbox 360 של חברת מייקרוסופט בבקר המשחקים Kinect שעושה שימוש בתנועות הגוף באמצעות חיישנים המאפשרים זיהוי תנועה תלת ממדי של גוף מלא. התוכנה מאפשרת גם חיבור לקהילות משחקים וירטואליות ובכך אתם יכולים למצוא שותפים מאתגרים לאימונים. (קישור למידע נוסף)

אז במי אתם בוחרים? מאמן שיסייע לכם הן בהיבט המקצועי והנפשי או במאמן וירטואלי מקצועי שתמיד פנוי בשבילכם?

התשובה לדעתי איננה חד משמעית, יש שיעדיפו את המאמן האישי האמתי ויש שיעדיפו את המאמן הווירטואלי. אני אישית, חושב כדאי לשלב בין השניים.

2 תגובות

  1. האם אפשר לאכול גביע גבינה לבנה אחרי אימון במקום טונה? ויהיה לי אותה כמות של חלבונים?

    • בגביע של גבינה לבנה יש כ-250 גרם וכ-20 גרם חלבון. זו גם בערך כמות החלבון שיש בטונה (טונה יש קצת יותר ~25 גרם חלבון).
      גבינה בהחלט יכולה לשמש כתחליף לטונה.

התגובות סגורות.