דיאטת HCG כל האמת ורק האמת!

דיאטת HCG

דיאטת HCG היא בין הדיאטות הפופולאריות ביותר כיום בארץ ובעולם.
הסיבה לפופולאריות של דיאטת HCG היא כנראה אודות לשיווק מאוד אגרסיבי של משווקי הדיאטה וכמו כן, בשל העובדה שניתן לבצע את הדיאטה בבית מבלי ללכת לפגישות עם דיאטנים או לשמוע הרצאות ולקחת חלק בקבוצות תמיכה.
כל מה שנדרש מכם בכדי לבצע את הדיאטה, זה להפטר מחבילת מזומנים של כ-1000 ש"ח תמורת ספרוני הדרכה, סרט מדידה ותוסף תזונה חסר כל יעילות ממשית.
רופאים, דיאטנים קליניים, אנדוקרינולוגים, מוסדות בריאות רשמיים ועוד מומחים וגופים רבים יוצאים נגד דיאטת HCG ובכל זאת נדמה שהדיאטה ממשיכה לצבור פופולאריות בארץ ובעולם.
למה?
מה יש בדיאטה הזו שעושה אותה מצליחה (מבחינה שיווקית)?
כיצד מבצעים את הדיאטה? והאם באמת אפשר לראות תוצאות בדיאטה?
על כל השאלות הללו אני אנסה לענות בכתבה שבפניכם…

דיאטת HCG משנות ה-50 ועד היום

ראשית, אפתח בסקירה המתארת את התפתחותה של דיאטת HCG משנות ה-50 ועד היום. דיאטת HCG פותחה בשנות ה-50 ע"י אנדוקרינולוג בריטי בשם אלברט סימונס.
מממצאי מחקרים שונים שד"ר סימונס ביצע בהודו, הסיק ד"ר סימונס כי טיפול באמצעות מתן זריקות הורמון HCG עשוי לגרום לירידה במסת השומן מבלי לפגוע במסת השריר. ד"ר סימונס פרסם ב-1954 את ממצאיו במאמר בכתב העת המדעי לרפואה ה-Lancet ואף כתב ספר בשם Pounds and Inches המתאר את פרוטוקול הדיאטה (ניתן לצפות בעותק  של הספרון בקישור הבא).
ד"ר אלברט סימונס טיפל בדיאטת HCG בבית חולים ברומא, איטליה ואת הטיפול ביצע לפי פרוטוקול הדיאטה שפיתח, פרוטוקול שכלל טיפולי זריקות HCG ותפריט דל קלוריות (כ-500 קלוריות).

לאחר מותו של ד"ר סימונס החלו מרפאות שונות ברחבי ארה"ב להציע טיפולים לירידה במשקל לפי שיטת ה-HCG והדיאטה נעשתה מאוד פופולארית, במיוחד בגלל השיווק המאוד אגרסיבי שהשלה את הצרכנים כי טיפולי ה-HCG מעודדים ירידה מהירה במשקל עם תחושת רעב מינימלית, ללא תחושת החולשה האופיינית למי שמבצע דיאטה חריפה של 500 קלוריות ביום. "והדובדבן שבקצפת", המשווקים הנמרצים אף טענו כי הטיפול ב-HCG יגרום להם לשריפת השומן באזורים נקודתיים כמו: בטן, ירכיים, מותניים ובחלק האחורי של הידיים. מיותר לציין כי ההבטחות הללו מעולם לא אוששו באופן מדעי.

בשנת 1975 נקט ה-FDA (מנהל התרופות האמריקאי) בצעדים מגבילים בכדי למנוע את הפרסום הכוזב והוא חייב את המפרסמים להוסיף לפרסומים השונים אודות הדיאטה, הצהרה ובה נאמר כי טיפולי HCG לא הוכחו כטיפולים יעילים לירידה במשקל וכי אין שום עדות משמעותית כי טיפול -HCG מגביר את הירידה במשקל מעבר לירידה שנובעת מצמצום הצריכה הקלורית או שהטיפול מפחית את תחושת הרעב וגורם לשריפת שומנים ממוקדת באזורים מסוימים בגוף. ב-1976 הכריח ה-FTC (לשכת המסחר האמריקאית) לשלוח את ההצהרה הזו בכתב לכל המטופלים שלהם שהתחייבו לטיפול (ראה קישור).

צעדים אלו גרמו להיעלמותה של דיאטת HCG מארה"ב, אם כי במדינות אחרות דוגמת הולנד, הדיאטה הייתה עדיין פופולארית ואף זכתה לעידוד מצד העיתונות העממית שהמליצו על הדיאטה. התעניינות רבה של הציבור בדיאטת HCG ותלונות רבות שנתקבלו מצד מטופלים בדיאטה גרמה למוסדות הבריאות בהולנד לבצע מחקר שיבדוק את יעילותה של הדיאטה. החוקרים ההולנדים סקרו מחקרים רבים אשר בדקו את השפעת הטיפול בהורמון HCG על הירידה במשקל ולהלן המסקנות שנבעו מהמחקר המעמיק שביצעו: אין שום עדות מדעית לכך שהטיפול ב-HCG גורם לירידה במשקל, טיפול ב-HCG לא מעודד שריפת שומן מקומית ולא מדכא תחושת רעב או מעודד תחושת well-being. החוקרים המליצו לנקוט בצעדי מניעה כנגד רופאים המטפלים בהורמון ה-HCG למטרות ירידה במשקל (ראה קישור).

בשנת 2007 יצא לאור ספר בשם The Weight Loss Cure "They" Don't Want You to Know About, הספר נכתב ע"י המחבר קווין טרודו (Kevin Trudeau), חסר השכלה בתחום התזונה, אך בעל עבר עשיר בשיווק ופרסום. בספרו "מכר" טרודו להמונים את "בשורת דיאטת ה-HCG" כפתרון האולטימטיבי לירידה במשקל.
קווין טרודו טען בספרו כי רשויות הבריאות קשרו קשר עם חברות התרופות למנוע את הטיפול ב-HCG על מנת לאפשר לחברות התרופות לגרוף הון ממכירת תרופות ההרזיה שלהם. למרות שקווין טרודו הורשע בעברו בעברות שונות כמו: גניבה והונאת כרטיסי אשראי ופרסום כוזב ולמרות שהוא ריצה עונש מאסר ונקנס במיליוני דולרים על מעשיו, זה לא מנע ממיליוני אנשים לרכוש את ספרו ולהתחיל את דיאטת HCG (מקור המידע).

בשנים האחרונות, דיאטת HCG תפסה תאוצה רבה ברחבי העולם  וגם בישראל. את מקומם של זריקות ה-HCG החליפו טיפות הומיאופתיות שיצרניהם מבטיחים לצרכנים כי הטיפות הן בעלות השפעה זהה לזו של הטיפול בזריקות HCG. ה-FDA יצא נגד אותם יצרנים והוציא מכתבי אזהרה לשבעה יצרני מוצרי HCG הומיאופתיים. במכתבי האזהרה נתבקשו היצרנים להפסיק את ההצהרות חסרות הבסיס בדבר יעילותם של מוצרי HCG הומיאופתיים שמעולם לא אושרו ע"י ה-FDA למטרות ירידה במשקל (מקור מידע).

גם בישראל יצא משרד הבריאות נגד דיאטת HCG ואף פרסם במרץ 2012 אזהרה מפני השימוש במוצרי הדיאטה ופעל לתפיסת מוצרי HCG אשר יובאו מחו"ל (ראו דיאטת HCG אזהרת משרד הבריאות). לגביי מוצרי HCG הומיאופתיים, הרי שאין שום מוצר HCG הומיאופתי שרשום במשרד הבריאות הישראלי (ראו רשימת מוצרים הומיאופתיים המאושרים ע"י משרד הבריאות).

אם אתם חושבים שכל הצעדים הללו גרמו להפסקת השיווק של דיאטת HCG, אתם טועים! הציבור דורש "פתרון פלאים להרזיה" ומשווקים חרוצים מספקים את הדרישה וגורפים על הדרך הון רב. משווקים כדוגמת: ד"ר ראול רודריגז וגם אואנה ליבוביץ מקבלים במה בתכנית של אודטה ומהללים את נפלאות דיאטת HCG. הם מוכרים לציבור הרחב את דיאטת HCG בצורה שתהיה יותר קלה לעיכול ע"י מוסדות הבריאות. הם טוענים כי המוצר שלהם הוא חומר צמחי המדמה פעילות הומיאופתית של HCG.
בכתבה אחרת שכתבתי על דיאטת HCG תיארתי את הטענה הזו בתגובה לתגובות הקוראים, באופן הבא: כאילו זו מילה מאוד פופולארית בישראל. הם מוכרים מוצר שהוא כאילו הומאופתי והוא כאילו פועל כמו הורמון HCG שכאילו מסייע להרזיה.
החשיפה האוהדת בתכנית של אודטה והפעילות האינטנסיבית של משווקי הדיאטה בפייסבוק ואתרי אינטרנט נוספים תרמו להגברת מכירות מוצרי דיאטת HCG.
קהל גדול של מבקשי "פתרונות פלא להרזיה" מילא את כיסם של משווקי הדיאטה בממון רב וזה כלל לא שינה להם שבכתבות שונות בעיתונים המובילים צוין כי דיאטת HCG הינה בגדר "שרלטנות ובהונאה לשמה, שעלולה אף לסכן את הבריאות."

אם לסכם בקצרה את התפתחותה של דיאטה HCG משנות ה-50 ועד היום. הרי שבמקורה דיאטת HCG היתה דיאטה דלת קלוריות שהרעיון המרכזי בה היה טיפול בהורמון HCG שניתן באמצעות זריקות לפי פרוטוקול מסוים. למרות שיעילות הטיפול להרזיה באמצעות ההורמון מעולם לא הוכחה באופן חד משמעי זה לא מונע מיוצרי "דיאטת HCG החדשה" למכור להמונים תרסיסי "כאילו" המיוצרים לכאורה ממרכיבים צמחיים או מאצות ים, שאמורים לחקות את פעילות הורמון ה-HCG. דרך אגב, אותם משווקים לעולם לא ידרשו להוכיח את טענותיהם וזאת משום שהם לא טוענים כי התוסף שלהם מדמה את פעילות ההורמון אלא, הם טוענים שהתוסף שהם מוכרים  "מדמה פעילות הומיאופתית של ההורמון".  ההבדל הוא שפעילות הומיאופתית של ההורמון מעולם לא הוכחה, אז כמובן שגם לא ניתן להוכיח פעילות שמדמה פעילות הומיאופתית.
ולכן, כל מה שנשאר מדיאטת סימונס המקורית, זה רק תפריט של 500 קלוריות שאין כל צל של ספק שמי שניזון מתפריט של 500 קלוריות ביום, אכן יירד במשקל.

בכתבה על דיאטת HCG  שנערכה ע"י לי אברמוביץ עבור ערוץ 2 נמסר כי חברת ביוטק המייצרת את תוספי ה-HCG, מכרה עד כה כ-50,000 בקבוקונים (עשו חישוב כמה זה יוצא), מדובר בפופולאריות רבה ובכסף רב שמשווקי הדיאטה גורפים.

הביקורת נגד הדיאטה

הביקורת כנגד דיאטת HCG מתרכזת בעיקר סביב השאלה האם הטיפול בהורמון האמתי אכן יעיל לטיפול בהשמנה. הביקורת כלל לא עוסקת בשאלה האם כל אותם תוספים צמחיים דמויי פעילות מדומה, אכן מסייעים להרזיה. התופעה הזו של תוספי תזונה בעלי יעילות מדומה ופיקטיבית כלל לא זוכה לביקורת או התייחסות מדעית.
הסיבה לכך, היא משום שזה נראה ברור ומובן מאליו שאם יעילותה של דיאטת HCG מעולם לא הוכחה, אז בטח ובטח שגם כל המוצרים שמתיימרים לחקות את דיאטת המקור אינם יעילים!
להלן לקט עמדות של ארגונים שונים העוסקים בתחום התזונה על דיאטת HCG (המקורית, לא המדומה).

משרד הבריאות הישראלי – משרד הבריאות מזהיר את הציבור בישראל שלא לרכוש מוצרי דיאטה וירידה במשקל המכילים HCG דרך אתרי אינטרנט. הורמון ה – HCG איננו מאושר על ידי משרד הבריאות להרזיה (קישור לאזהרת משרד הבריאות על דיאטת HCG).
ב-26 לדצמבר 2011 נשלח מכתב מטעם הועדה לבדיקת הטעיית הציבור של משרד הבריאות אל מנכ"ל חברת טבעון ביוטק ואל מנכ"ל חברת אל. טי פאוור טכנולוג'יס ובו הם נתבקשו להסיר מסרים מטעים באתר שלהם או להציג סימוכין לטענותיהם. (קישור למכתב שהוצא ע"י הוועדה לבדיקת הטיית הציבור בנושא דיאטת HCG). בחוזר שפורסם ב-12 לאוגוסט ע"י משרד הבריאות הישראלי נאמרו הדברים הבאים על מוצרי דיאטת HCG: מוצרים אלו מבטיחים הבטחות שווא לציבור  ואת ה"הפתרון המלא לבעיית עודף המשקל", באמצעות דיאטת רזון קיצונית, ושלל הבטחות כמו "שינוי מנגנון חילוף החומרים וחיסול מאגרי השומן המיותרבגוף",  ו"איתחול מחדש של הגוף כך שהוא לא יצבור עודף שומן בעתיד". המשווקים את הדיאטה אף טוענים כי הדיאטה "טבעית", "אינה פוגעת בגוף", "לא מפרקת רקמת שריר אלא שומן עודף". לטענה זו אין כלל תימוכין מדעיים. המסרים שבדיאטות אלה אינם ניתנים להוכחה ואף עלולים להטעות את
הציבור ולהזיק לבריאותם של המבצעים את הדיאטה הקיצונית. הטעיית הציבור חמורה אף יותר, מפני שנטען כי "אין צורך להתעמל או לבצע פעילות גופנית בזכות השימוש בתוסף התזונה", דבר המחמיר עוד יותר את דילול רקמת השריר (קישור למקור).

הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן במשרד המסחר והתעשייה בישראל –  אתר משרד התעשיה מפרסם את הודעתו של הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן. "היזהרו מדיאטת ד"ר סימונס המכונה גם דיאטת HCG" הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר ההוגן הורתה לחברת L.T POWER TECHNOLOGIES, המשווקת את שיטת ההרזיה של דר' סימונס, להסיר מידית את הפרסומים בחשד להטעיה. פרסומי החברה  כי הדיאטה בריאה מפרקת את השומן המיותר בגוף אך לא פוגעת בשרירי הגוף, ואינה מזיקה לגוף" לא הוכחו ,על פי משרד הבריאות.

משרד הבריאות, יצא בהזהרה לציבור שלא לרכוש מוצרי דיאטה וירידה במשקל המכילים HCG מאחר שאינו מאושר לצרכי הרזיה (קישור למקור הידיעה).

תביעה ייצוגית נגד משווקי דיאטת HCG

בכתבה בגלובס מה-23 לספטמבר 2012 נכתב כי הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בהיקף של 3.15 מיליארד שקל הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד המשווקות של דיאטת HCG בישראל. "התביעה הוגשה נגד אואנה ליבוביץ, המשווקת והמפיצה של המוצר ומי שייבאה אותו לישראל; חברת אל.טי פאוור טכנולג'יס, שבאמצעותה מנהלת ליבוביץ את עסקיה; חברת טונר פרינט, המייצרת תוספי מזון; ובית-מרקחת הגליל, המייצר ומפיץ מוצרים הומאופתים בארץ ובעולם." בנוסף, נכתב כי מי שמייצג את התובעים עו"ד אוריאל גניהר דיווח כי "ב-12 בספטמבר נבדק המוצר במעבדת בית-החולים "מעייני הישועה", ותוצאת הבדיקה הייתה כי בניגוד לכל האמור בפרסומים, המוצר מכיל את ההורמון HCG."

מנהל התרופות האמריקני – "ה-FDA מציע לקהל הצרכנים להתרחק מכל מוצרי דיאטת HCG "ההומיאופתים" שנמכרים כטיפות, תרסיסים וכדורים" . ה-FDA מיידע את ציבור הצרכנים כי הסיבה לירידה במשקל בדיאטת HCG היא בשל תפריט הדיאטה דל הקלוריות, שאותו מונחים לבצע הלקוחות וכי ביצוע דיאטה דלת קלוריות ללא פיקוח רפואי, עשוי לפגוע בבריאות (קישור למקור המידע).

האגודה האמריקנית לרפואה בריאטרית – בנייר עמדה של האגודה האמריקנית לרפואה בריאטרית נכתב כי: שיטת סימונס (דיאטת HCG) להרזיה, איננה מומלצת ושימוש ב-HCG למטרות ירידה במשקל, איננו מומלץ (קישור למקור המידע).

המגזין של האגודה הרפואית האמריקנית JAMA – אין שום עדות סטטיסטית משמעותית שמצביעה על הבדל בין הנבדקים שטופלו ב-HCG לבין אלו שנטלו פלסבו בכל שלב שהוא במהלך המחקר (קישור למקור).

המגזין המקצועי לרפואת משפחה – טיפול להשמנה ב-HCG לא הראה שום ערך מוסף מזו של תמיסת סליין (תמיסת מלח שאין בה שום מרכיב פעיל) (קישור למקור).

המגזין האמריקאי לתזונה קלינית (AJCN) – לטיפול ב-HCG אין שום ערך מוסף מזה של פלצבו (טיפול דמה) בירידה במשקל, הפחתת שומן מקומית או הפחתת תחושת רעב (קישור למקור).

המגזין הבריטי לפרמקולוגיה קלינית – אנו מסיקים, כי אין שום עדות מדעית כי טיפול ב-HCG יכול להוות טיפול יעיל בהשמנה, הוא לא גורם לירידה במשקל, לא גורם להפחתה מקומית בשומנים שבגוף, לא מפחית את תחושת הרעב ולא גורם לתחושת well-being (קישור למקור).

מיו קליניק – אנשים בדיאטת HCG יכולים לרדת במשקל וזאת משום שהדיאטה מגבילה את צריכת הקלוריות לתפריט תזונה של 500 עד 800 קלוריות. צריכת כמות כה קטנה של קלוריות עשויה לגרום לירידה זמנית במשקל, אך לצריכה כה מועטה של קלוריות יש גם סיכונים כגון: יצירה של אבנים בכליות, קצב לב לא סדיר וחוסר איזון באלקטרוליטים שאחראים על תפקוד תקין של שרירי הגוף ומערכת העצבים (ראה קישור).

האגודה האנדוקרינית – HCG הוא חלבון ולכן כאשר הוא ניטל דרך הפה הוא מתפרק והופך ללא פעיל. מרבית המוצרים ההומיאופתיים מדוללים ברמות כה גבוהות שהם כלל לא מכילים את החומר הפעיל. אתרי אינטרנט שמפרסמים את מוצרי ה-HCG שלהם, כלל לא מפרסמים את המרכיבים הקיימים במוצרים שלהם. אפילו, כאשר המרכיבים מצוינים בתווית המוצר, אין שום בטחון שפירוט המרכיבים בתווית המוצר אכן תואמת למרכיבי המוצר בפועל. המוצרים עשויים להכיל פחות או יותר מכמות המרכיבים המצוינים בתווית ואף עלולים להכיל חומרים מזיקים אחרים שלא צוינו על גבי התווית. אפילו כאשר מצוין כי המוצר הוא מוצר טבעי, אין זה אומר שהוא בטוח! (ראה קישור).

איזה סיפורי דיאטה מוכרים לכם בארץ?

בארה"ב מוכרים את דיאטת HCG בכל מיני צורות שונות ומשונות, החל מזריקות של ההורמון האמתי וכלה בטיפות ותרסיסים הומיאופתיים אמתיים ומזויפים של HCG.

מה בארץ?

תרסיס דיאטה מאצות ים

ממה שהצלחתי להבין, הרי שבארץ מרבית משווקי הדיאטה מוכרים לציבור את דיאטת HCG כשילוב של פרוטוקול הדיאטה של ד"ר סימונס בשילוב עם תוסף תזונה הנמכר כתרסיס שמכיל אצות ים. איזה אצות יש בתוסף? המשווקים לא ממש מציינים זאת באתרי האינטרנט שלהם (יש שמציינים זאת על גבי המוצר) ואלו שכן מציינים את המרכיבים, לא מציינים את כמויות המרכיבים השונים במוצר.
מה שהמשווקים כן מתארים בהרחבה, זה שהאצות שלכאורה קיימות בתוסף שלהם, הן בעלות השפעה הומיאופתית המדמה את פעילות הורמון ה-HCG.
מבדיקה של מוצר דיאטת HCG הנמכר בארץ מצאתי כי אחד המשווקים מצהיר כי מרכיבי המוצר הם: מים, אלכוהול, מיצוי של אצות אונדריה חומות, למינריה והאי זאו. יש שמוסיפים גם סלניום ויש שימכרו לכם את ערכת הדיאטה עם תה  ירוק.
בשירות הלקוחות של האתר prodiet (שלמיטב הבנתי מנוהל ע"י בועז שוורץ וד"ר ראול רודריגז) נאמר לי כי התרסיס שהם מוכרים בשם ProHcg+ מכיל את המרכיבים הבאים: ג'ינסנג סיבירי, ג'ימנמה ואת אצות הים למינריה והאי זאו.

לא נראה לכם מוזר שמשווקים שונים מוכרים מוצרים שונים ובאופן מפתיע כל המוצרים אמורים לחקות את פעולת הורמון ה-HCG? אני מקווה שאתם לא מאמינים שבאמת כל כך קל לרקוח תכשיר שמדמה את פעילותו של הורמון כזה או אחר.

כאשר מחפשים במקורות מדעיים מידע על האצות השונות שמרכיבות לכאורה את התוסף שבו משתמשים לביצוע "דיאטת HCG" מגלים שהמידע הקיים הוא מצומצם ואיננו מספק בכדי לקבוע באופן חד משמעי שצריכת האצות יכולה לגרום לירידה במשקל.
צריכת אצות כדוגמת למינריה (Laminaria) והאי זאו (Sargassum Seaweed) יכולות להשפיע על בלוטת התריס (להגביר את פעילות הבלוטה ואת חילוף החומרים) בגלל ריכוז היוד הגבוה שבאצות.
אצות חומות שנקראות אונדריה (Undaria pinnatifida) מכילות חומר שנקרא fucoxanthin שבמספר מחקרים מאוד מצומצם נראה כי לחומר הזה יכולה להיות השפעה על ירידה במשקל, אך כמות המחקרים ואיכותם עדיין איננה מספקת בכדי לקבוע באופן חד משמעי שהחומר יכול אכן לסייע לאנשים לרזות.
קיים מחקר יחיד שנעשה על בני אדם, והבעיה במחקר הזה היא שאחד החוקרים במחקר הזה עובד בחברה מסחרית שיש לה פטנט על החומר. לכן, חשוב לקחת את הנתון הזה בחשבון ולהתייחס למחקר בספקנות המתאימה. במחקר נוסף שבדק את יעילות ה-fucoxanthin בירידה במשקל על עכברים, נמצא כי אומנם החומר יעיל להרזיה, אך הבעיה היא שבכדי להשיג אפקט דומה על בני אדם יש צורך לצרוך כ-280 גרם של fucoxanthin ביום. וזה לא דבר פשוט או זול לצרוך כמות כזו מהחומר.

מה שאתם צריכים להבין שזה לא דבר חדש שמשווקים ממולחים משתמשים במחקרים מדעיים בכדי למכור לכם מוצרי הרזיה שלא ממש עובדים.
לדוגמא בסקירה המדעית הזו (שבדקה את מהימנותם של חומרים שונים שמשווקים כתכשירי הרזיה בארה"ב) נבדקו מספר חומרים שבהם עושים שימוש בתוספי תזונה לירידה במשקל (גם ה-fucoxanthin נבדק בסקירה) ומסקנות החוקרים היו רק לקפאין ולתה ירוק יש מספיק ממצאים שיתמכו בטענות בדבר ההשפעה שלהם על הגברת חילוף החומרים.
גם בסקירה הזו ניתן לראות כי ג'ינסנג סיבירי שנמצא בתכשיר של רודריגז שייך לקבוצת התוספים שאין לגביהם מספיק ממצאים בכדי להכריע אם יש להם השפעה על הירידה במשקל או שאף הם בעלי השפעה שלילית על הירידה במשקל. גם לגביי ג'ימנמה קיימים ממצאים מועטים שמצביעים על היכולת של מיצוי הצמח להשפיע על דיכוי הטעם של סוכרים והפחתת רמת הגלוקוז בדם. אך, חשוב לציין כי מדובר במספר מחקרים מועט שנעשה על בעלי חיים ולא על בני אדם וכמו כן השפעת החומר הפעיל נבדקה במינון מסוים ומדויק של החומר.

מאוד חשוב להבין שכאשר בודקים יעילות או השפעה של חומר מסוים, למינון הנבדק במחקר יש חשיבות רבה על תוצאות ומסקנות המחקר.
האם במוצרי דיאטת HCG של המשווקים השונים קיים מינון מדויק של החומר הפעיל שבאצות?
אני לא ראיתי מידע על כמויות של חומר פעיל בתוספי התזונה השונים.
ומה גם שכאשר המשווקים טוענים כי מדובר בתכשיר בעל השפעה הומיאופתית, הרי שאין להם שום מחויבות להכניס את החומר הפעיל למוצר.

את הקשר בין תרסיסי דיאטת HCG לבין המדע, אפשר לתאר כפסאודו מדע (מתיימר להיות מדע, אך הוא לא!).
מספרים לנו סיפורים על מרכיבים שלגביהם יש מחקרים מדעיים, בדיקה קצת יותר מעמיקה תראה כי השפעת החומרים הללו על ירידה במשקל לא הוכחה באופן וודאי ומה גם שהשפעתם של החומרים תלויה בריכוזם.
מאחר ולכאורה ריכוזם של החומרים הללו בתרסיסים הנמכרים שואף לאפס, הרי שקיבלתם תרסיס חסר תועלת עם מערך שיווקי יעיל ומשומן שימכור לכם את האשליות שבהם אתם רוצים להאמין בכל מאודכם.

49 תגובות

  • עפרה שלום,
   מטרת הכתבה היתה לסקר את דיאטת HCG ולכן התרשמת שתוכן הכתבה בעיקר מציין למה לא לבצע את דיאטת HCG.
   מה כן?

   ראשית, אני מציע לכל אדם שמעוניין לרדת במשקל, לפנות לאיש מקצוע דיאטן או דיאטנית קלינית בכדי לקבל הנחיה, הכוונה ובקרה על תהליך ההרזיה שהוא מבצע.
   שנית, אני מציע לאנשים לקרוא ולצרוך מידע בנושאי תזונה. אם תביני יותר, יהיה יותר קשה למשווקי פתרונות פלא "לעבוד עלייך".

   אחד העקרונות החשובים ביותר בהצלחה בדיאטה זה לדעת לשים את אצבע על הקושי ולספק לו פתרון.
   לדוגמא: אם את יודעת שהמכשול העיקרי שלך בדיאטה הוא בגלל צריכת פחמימות מופרזת (כי את אוהבת לחמניות טריות), אז זה הקושי שאת צריכה לפתור.
   פתרונות אפשריים יכולים להיות איחסון של הלחמניות בפריזר (ירידה בזמינות), קניה מוגבלת של לחמניות וכדומה. מה שחשוב זה למצוא את הפתרון שיספק מענה לקושי שלך.

   כמו שאני רואה את זה קיימים לא מעט מכשולים להצלחה בדיאטה ומרביתם לא נובעים בשל תחושת רעב או צורך פיזי אחר.
   כל אחד יכול להיזון מתפריט דיאטטי שיאפשר לו לרדת במשקל ועדיין להישאר שבע.

   הסיבה לקושי שלנו לשמור על המשקל או לרדת במשקל איננה בגלל תחושת רעב אלא, משום שיש כל כך הרבה פיתויים (מזון טעים) ובגלל שהמזון הפך בשבילנו לאמצעי סיפוק, הנאה, בילוי ואפילו לפעמים זה לא ממש ברור לנו למה אנו אוכלים למרות שאנו לא רעבים.

   התשובה לירידה במשקל היא יצירה של גרעון קלורי = להכניס פחות קלוריות לגוף ממה שאנחנו צריכים.

   יש המון טיפים שאפשר לאמץ בכדי לפתור קושי כזה או אחר. כתבתי על כך בכל מיני מקומות ונראה לי שזה יהיה רעיון מוצלח לרכז אותם בדף אחד.
   כרגע אני לא מצליח למצוא את כולם אז הנה לקט של טיפים בשביל ההתחלה, ואני מקווה לסדר את כל הטיפים בכתבה אחת.

   בהצלחה
   עפרה

 1. היי אני שקלתי 100 קילו הכן קניתי ספריי של הדיאטה שמכונה הומאופאטיירדץי ב4 חודשים 34 קילו אני ניראת מעולה ומרגישה טוב הבדיקות הכלליות שלי מעולות אפילו הכולסטרול שהיה לי ירד .וכן הספריי גרם לי לשובע ולהצרת הקפים ברמות שאי אפשר לתאר אז באמת רשמתם רק מה לא ומה עם מה כן????? אני עדיין ממליצה וכמובן שבהיתערבות של בדיקות ומעקב רפואי

  • היי אני שקלתי 100 קילו הכן קניתי ספריי של הדיאטה שמכונה הומאופאטיירדץי ב4 חודשים 34 קילו אני ניראת מעולה ומרגישה טוב הבדיקות הכלליות שלי מעולות אפילו הכולסטרול שהיה לי ירד .וכן הספריי גרם לי לשובע ולהצרת הקפים ברמות שאי אפשר לתאר אז באמת רשמתם רק מה לא ומה עם מה כן????? אני עדיין ממליצה וכמובן שבהיתערבות של בדיקות ומעקב רפואי

   היי ליבי,
   מה זה הומאופאטיירדץי?
   האם זה תכשיר הומיאופתי?
   כדאי שתבדקי זאת ברשימת התכשירים ההומיאופתיים שמותרים לשיווק ע"י משרד הבריאות ראי קישור. ואפשר גם לכתוב למשרד הבריאות בכתובת > call.habriut@moh.health.gov.il
   אם זה לא תכשיר הומיאופתי, אז כדאי שתשאלי את עצמך מדוע שמו מייצר את האשליה שהוא אכן כזה? מה זה אומר על אמינותם של היצרנים והמשווקים.
   אין לי שום ספק שאם ירדת במשקל, אז הירידה במשקל הטיבה עם מצבך הבריאותי. רק שלא היה צורך בשום תרסיס.
   התרסיסים והתכשירים הללו אינם גורמים לתחושת שובע ובטח שלא להצרת היקפים.
   זו רק המצאה של המשווקים שכל הזמן ממשיכים לומר אותה בכל מקום ואנשים קונים.
   אני שמעתי על לא מעט אנשים שביצעו את הדיאטה עם התרסיס, סבלו וירדו במשקל.

 2. את הכתבה פרסמתי במקומות שונים ברשת האינטרנט ולהלן חלק מהתגובות שקיבלה הכתבה מאנשי מקצוע:

  ג'והנה ויינברג – דיאטנית קלינית וספורט: כתבה מאוד מעמיקה על הנושא. כפי שהסברת אני כדיאטנית לא ממליצה ולא מאמינה בדיאטה קיצונית הכרוכה בגורמי סיכון בריאותיים כה רבים. כיום אני והקולגות שלי מנסות לעזור לכל מיני "נפגעי הדיאטה הזו". כל הכבוד על הסקירה!

  מיכל מסר בן שלום – דיאטנית קלינית: יורם שלום, כל הכבוד על האיסוף של החומר… אני מצרפת עוד משהו שעליו לא כתבת לגבי דיאטת HCG המקורית של דר' סימנס:
  דר' סימנס ביצע את מחקרו בשנות ה-50 על נשים הודיות רזות, שילדו תינוקות בריאים. מסקנתו הייתה שההורמון HCG מפרק את מאגרי השומן של האם ובכך מגן על העובר. לטענה זו אין נכון להיום הוכחה, נהפוך הוא, ידוע שדיאטה דלה מדי במהלך ההיריון מגבירה את הסיכון לתחלואה בסוכרת אצל הילדים בשלבים מאוחרים יותר בחיים. באופן אירוני , מצב זה בולטת במיוחד באוכלוסייה ההודית.

  ענת יסקולקה מאיר – דיאטנית קלינית גרייט שייפ גדרה: ראשית – יופי של סקירה! ולדעתי בנושא: מכיוון שאני מגיעה מהכיוון הקליני – כל עוד לא ראיתי מחקרים אמינים, מבוקרים הבוחנים את הדיאטה לאורך שנים (גם לאחר הפסקתה) אי אפשר לגבש המלצה בעדה, קל וחומר שמשרד הבריאות וקופות החולים יוצאים בהמלצות נגד. לצערי אין תרופת פלא נגד השמנה, וגם בדיאטה הזו הדרך אל האושר לא קלה – הגבלה של קלוריות בשלב הירידה במשקל _כ 500 קק"ל) תבטיח כמעט לכל אחד ירידה במשקל, השאלה באיזה מחיר? וגם נשאלת השאלה – מדוע מצליחים דווקא להתמיד בדיאטה דלת קלוריות כזו ולא באחרת ("קלה" יותר – 1200-1500 קק"ל/ליום?) . בסופו של יום – אי אפשר כל הזמן להטיף למה לא לעשות, אפשר להציג את הדברים (כמו שעשית בצורה יפה בסיכום) ולקוות שאנשים יקבלו את הטיעונים הללו. כל עוד מדובר בבן אדם בוגר ויציב בנפשו (וכבר הגיעו אלי ילדים/בני נוער שההורים שלהם נתנו להם לנסות את הדיאטה המדוברת…) אי אפשר להכריח.

  אופירה כץ-שופן: דיאטנית קלינית: יורם שלום! יפה סיכמת את העניין. ורואים שעסקת קשה בהבאת חומרים רלוונטיים. מדהים איך בכל פעם אנשים מתפתים להבטחות הקסמים הללו, ומסכנים את בריאותם.

  חגית גרוס זילבר-דיאטנית קלינית : דיאטת HCG לא אושרה ע"י ה-FDA וע"י משרד הבריאות ולא נמצא מחקרית שהיא אכן גורמת להרזיה. היא אפילו מסוכנת בעקבות הנחיות לצריכה של 500 קלוריות בלבד. אגב גם דיאטת אטקינס לא בריאה כיוון שמכילה הרבה חלבונים ומעמיסה על הכליות לאורך זמן, דיאטה לפי סוג דם לא הוכחה מדעית. ממליצה לכם לא להתעסק בדיאטות מוזרות ודלות בקלוריות, אלא להקשיב לגוף שלכם,לעשות שינויים קטנים בהרגלי האכילה, להגדיר מטרות ולנסות להבין מדוע אתם אוכלים, מה אתם מרוויחים ומפסידים מהאכילה ומההשמנה ולעבוד על שינוי חשיבה,דמיון מודרך…

 3. כמו שכותב הכתבה כתב: לא פלא שמי אוכל 500 קלוריות ביום ירזה. ואנשים שחושבים שהם לא מרגישים תחושת רעב בזמן הטיפול אז הם טועים. הם מרגישים אבל השכל שלהם מדחיק את זה. זה פסיכולוגי נטו.באותה מידה יכלו להשים בבקבוקונים האלה מים ואנשים עדיין היו טוענים שזה אפקטיבי. אין דיאטת פלאים. מי שרוצה להרזות חייב לעבוד קשה ולא לחפש את הדרכים הקלות. תחשבו על זה קצת יותר לעומק. שבוע טוב

 4. שלום שמי ענת את ההורמון קניתי בבית מרקחת הגליל ועשיתי את הדייטה של 800 ל1000 קלוריות בשני סבבים ירדתי 30 קילו באופן יחסי בהתחלההייתי רעבה אך מהר מאוד התרגלתי למצב וזה פשוט עבד והיום חצי שנה אחרי אני באותו המשקל אבל משתדלת מאוד לשמור עליי זה עבד והרגשתי במהלך התהליך בהיי עצום ועד היום אני מקבלת המון פידבקים. אני מאוד אשמח להוריד עוד איזה15 קילו אתם מאוד מלחיצים וכותבים שזה מסוכן השאלה היא מה מסוכן ההורמון או התפריט הדל של 500 או 800 קלוריות בבקשה מחכה לתשובה תודה רבה מראש נ.ב. אשמח אם תשלחו לי תשובה ישרות למייל

  • ענת שלום,
   קחי לתשומת ליבךֱ לפי כתבה בעיתון הגלובס הרי שלכאורה גם בית מרקחת הגליל נמצא ברשימת הנתבעים בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד משווקי דיאטת HCG.
   בכתבה נכתב
   "בכל מקום ומקום ובכל פרסום טרחו הנתבעות להדגיש כי אין במוצר שום רכיבים האסורים לשימוש והוא אינו מכילה הורמון HCG, וכי כל רכיבי דיאטת התרסיס מאושרים בתור צמחי מאכל על-ידי משרד הבריאות. כל המצגים האמורים לעיל לגבי המוצר הם כוזבים ואינם תואמים את המציאות", טוענות התובעות.
   גניהר הוסיף כי ב-12 בספטמבר נבדק המוצר במעבדת בית-החולים "מעייני הישועה", ותוצאת הבדיקה הייתה כי בניגוד לכל האמור בפרסומים, המוצר מכיל את ההורמון HCG.

   חשוב להבין שזה מאוד חמור להטעות צרכנים ולהכניס חומרים שטוענים שאין. יש לא מעט מקרים שבהם נתפסים תרופות הרזיה "טבעיות" שמכילות חומרים אסורים. אני מאוד מקווה שזה לא המקרה.

   הביקורת היא יותר כלפי דיאטות של 500 קלוריות המוגדרות כדיאטות דלות מאוד בקלוריות. מדובר בהגדרה שונה מדיאטות של 800 עד 1000 קלוריות. חשוב להבין שכמות הקלוריות תלויה גם במצבו הגופני של כל אדם ואדם.
   עבור אדם במשקל של 100 ק"ג דיאטה של 500 קלוריות היא דיאטה חריפה יותר מאשר עבור אישה ששוקלת 60 ק"ג ומבצעת את אותה הדיאטה של 500 קלוריות.

   הנקודה היא שכאשר מבצעים דיאטות דלות מאוד בקלוריות עלולים להחשף לחוסרים תזונתיים ולכן חשוב לבצע דיאטות שכאלה בפיקוח של איש מקצוע מוסמך (דיאטן קליני).
   לגביי הסכנה בנטילה אוראלית של ההורמון, אין לי מידע.

   בכל אופן, הטענה העיקרית שלי היא שעובדים עליכם בעיניים. לא ההורמון האמיתי וגם לא כל התרסיסים הוכחו כיעילים להפחתת תחושת הרעב.
   הטענה של משווקי הדיאטה שאי אפשר לבצע דיאטה דלה מאוד בקלוריות ללא התרסיס, היא טענה חסר בסיס משום שיש לא מעט מחקרים שביצעו על אנשים שביצעו דיאטה של 500 קלוריות.
   במחקרים שבוצעו על דיאטת HCG הראו שאין כל השפעה על תחושת הרעב בין נבדקים שנטלו את ההורמון לבין כאלה שקיבלו תרופת דמי (מים עם מלח).
   אם מתאים לך לשלם 300 על תרסיס חסר יעילות, זה בסדר. אבל התפקיד של הראשויות הוא להזהיר אנשים מפני ההצהרות חסרות הבסיס העובדתי של המשווקים.

 5. אני נטורופת ובדרך כלל אני מתנגד לדיאטות. לדעתי צריך לאכול בריא. פגשתי עשרות אנשים שעשו את הדיאטה והמוזר הוא שכולם אמרו שהם רזו, שלא חשו רעב כמו בדיאטות אחרות. לא פגשתי אדם אחד שאמר שדיאטה לא עבדה לו. היתה אחת שלקחה כדורים פסכיאטרים שזה גרם לה לתנודות במצב הרוח וגם היא לא פעלה לפי ההוראות במיוחד ביומיים בראשונים שצריך לאכול הרבה מזון שומני. קראתי גם את הספר של ד"ר סימונס שעשה עבודה נהדרת לדעתי. יש לי הרגשה יש עליהום על הדיאטה הזאת ללא קריאה וחקירה. אם ה FDA היה באמת מגן עלינו אז הוא היה צריך לאיסור הרבה חומרים אחרים שמזיקים. הוא מאשר את מכירתם בגלל אינטרסים של החברות שמשווקות אותם

  • אמנון שלום,
   האם קראת את הכתבה שכתבתי לפני שהגבת?
   חשוב להבין שהטענות של משרד הבריאות היא בעיקר כלפי ההצהרות חסרת הבסיס של משווקי הדיאטה.
   אנשים ביצעו דיאטות גם לפני דיאטת HCG, חלק מהם הצליחו, חלק מהם נכשלו, חלק מהם שמרו על ההישג וחלק מהם לא שמרו על הישג הירידה במשקל.
   ברור שאפשר לרדת במשקל עם דיאטה של 500 קלוריות.
   באחד הפורומים מישהו הציע להמציא דיאטה שתקרא דיאטת אורביט. לאכול 500 קלוריות ביום ולאכול מסטיק אורביט לפני כל ארוחה.
   אני בטוח "שדיאטת אורביט" תהיה מוצלחת לא פחות מדיאטת HCG משום שהן עובדות על אותו העקרון. "מי שצורך רק 500 קלוריות ביום יורד במשקל".
   לגביי תחושת רעב מעניין עד כמה התחושה הסובייקטיבית שלהם והזכרון הסובייקטיבי הם מהימנים בהשוואה למחקרים השוואתיים שביצעו על תיסוף בהורמון.
   מחקרים השוואתיים בין נוטלי ההורמון לבין כאלה שקיבלו פלסבו (מים עם מלח), לא הראו שום הבדל משמעותי בתחושת הרעב של הנבדקים כאשר הם ביצעו דיאטה של 500 קלוריות.

   אתה מוזמן לקרוא שוב את הכתבה ולהכנס ללינקים שבכתבה ולהתרשם.
   הכי קל זה לפזר תאוריות של קונספירציות של תאגידי התרופות הגדולים.
   זה שיש סיפורים מזעזעים על תאגידי התרופות (כמו הסיפור על גלקסו סמית קליין), זה עדיין לא אומר שמה שהוא לא חברת תרופות הוא "כשר" ובריא וטוב.
   אני מכיר את עולם האינטרנט ואת עולם השיווק המקוון ואני יכול לומר לך שיש לא מעט רמאים לא קטנים בעולם הזה.
   יש לא מעט משווקים שיוצרים זהויות בדויות והמוצלחים שבהם ממש מצליחים ליצור בגולש הרגשה שיש לו קשר עם גולש אמיתי.

 6. שלום רב לכולם!
  יורם בן אבו, אני לא יודעת באמת מה האינטרס שלך בכל העניין הזה אבל כל המידע לכאורה שאספת הוא לא מראה כלל את כל התמונה האמיתית. אירגונים כמו משרד הבריאות בוודאי שלא גורם שאפשר לסמוך עליו. זה הרי כל כך ברור שמשרד הבריאות יעשו מה שרווחי להם. למה משרד הבריאות לדוגמא לא אוסר מכירת סיגריות או אלכוהול כאשר מיליוני אנשים מתים מזה??? משרד הבריאות רק מזהיר… אבל את דיאטת HCG המצליחה שלא הרגה אף אחד ורק נתנה לאנשים חיים טובים יותר הם אוסרים??!?!
  הרי ברור שכל הדיאטניות למיניהן יתמכו בכתבה כי אם כולם יעשו את דיאטת HCG הן ישארו בלי פרנסה…
  אז אני רוצה לתת עדות לתהליך HCG שעברתי.
  ירדתי 7 קילו ב – 30 יום וזה לא מה שחשוב. מה שחשוב זה שאני מרגישה טוב, הבדיקות שלי תקינות, לא עליתי במשקל כבר חודש וחצי אחרי הדיאטה ואני אוכלת מה שבא לי. מה שמוכיח שאכן היה מהפך בחילוף החומרים וזה היופי האמיתי בדיאטה! אני יכולה לדווח גם שהייתי לפני שנים בדיאטה של 400 קלוריות וגם ירדתי במשקל אבל ברגע שחזרתי לתזונה רגילה כל הקילוגרמים חזרו כי קצב חילוף החומרים ירד בגלל תזונה מועטה מה שלא קורה בדיאטת HCG כי אתה "אוכל" את מאגרי השומן של עצמך וככה אין מחסור בקלוריות.
  בכל אופן, גם אם יסתבר שיש משהו מזיק בדיאטת HCG (אני ממש בספק שזה יקרה) אז אני אחיה עם זה כי אנחנו כבר מזמן חיים בעולם מזוהם, עם אוכל ואויר מזוהם, עם קרינה וכו…
  מאחלת בריאות לכולם! גם לך יורם:)

  • לאחת שעברה את התהליך שלום,
   את צודקת, בדרך כלל בעלי אינטרסים הם אלו שמשתלם להם להקדיש זמן בכדי "לכוון" את ההמונים לקנות מוצרים של דיאטה כזו או אחרת.
   המקרה שלי הוא מקרה יוצא דופן, לי אין אינטרס שכזה.
   ומה האינטרס שלך? האם את משווקת את הדיאטה? אם כן, מן הראוי שתצייני זאת.

   לא ראיתי שמשרד הבריאות אוסר לבצע את דיאטת HCG.
   גם כאן כמו בסיגריות, הוא רק מזהיר מפני הדיאטה.
   אותי גם מאוד הפתיע לגלות שמשווקי דיאטת HCG מצפצפים על הוועדה לבדיקת הטעיית הציבור ולמרות שהם קיבלו מכתב התראה להסיר את ההצהרות הלא נכונות שלהם מהאתר, הם עדיין לא הסירו אותם.
   אני בהחלט יכול להאמין שירדת 7 קילו ב30 יום.
   למשפט הבא " לא עליתי במשקל כבר חודש וחצי אחרי הדיאטה ואני אוכלת מה שבא לי. " אני לא מאמין (אלא אם כן כבר לא בא לך לאכול את מה שאכלת לפני הדיאטה).
   התרסיס לא מייצר שום מהפך בחילוף החומרים, הוא רק מחולל מהפך בחשבון הבנק של המשווקים (שנראה לי שגורפים כסף רב תוך כדי ניצול תמימותם של הקונים).

 7. היי לכולם,
  בת דודתי ירדה 15 קילו בדיאטה הזאת לאחר שכל חייה מאז שהייתה נערה היא סבלה מעודף משקל.. היא ניסתה את כל הדיאטות האפשריות ושום דבר לא עבד!! אפילו ספורט, ותזונה בריאה לא עזרו לה – אך בזכות הHCG הצליחה להשיל ממשקלה!!
  בנוסף הייתה לה בעיה בבלוטת התריס ועכשיו המצב פחות או יותר התאזן והשתפר!לאחר שראיתי את התוצאה המדהימה שלה התחלתי גם את הדיאטה והפלא ופלא ירדתי כבר 6 קילוגרם והגעתי למשקלי מהתיכון לפני 12 שנים!! אני רק ביום ה20 לדיאטה ולמרות שאני אוכלת 500 קל' איני מרגישה תחושת רעב!יכול להיות שזה פסיכולוגי ויכול להיות שיש אמת בתרסיס.. האמת שלא ממש איכפת לי כל עוד אני יורדת בצורה כזאת משכנעת.. בשום דיאטה שעשיתי בחיי – אם זה מרזי מורית או שומרי משקל או סתם דיאטה שבה הגבלתי את כמות הקלוריות ועשיתי ספורט לא הצלחתי להתמיד ובטח שלא לרדת 6 קילוגרם ב20 יום… יש לי עוד 20 יום נוספים לדיאטה ואם ארד 4 קילוגרם נוספים אחזור למשקל מבית הספר הייסודי (תמיד סבלתי מעודף משקל).. אז אם עובד, לא משנה מה הסיבה זה מה שחשוב!! בהצלחה לכל מי שעושה את הדיאטה הנפלא הזאת:)))

 8. מה זאת אומרת אתה לא מאמין למשפט " לא עליתי במשקל כבר חודש וחצי אחרי הדיאטה ואני אוכלת מה שבא לי" ??? זאת עובדה! אני אוכלת יותר ממה שאכלתי לפני הדיאטה. אני אפילו בכוונה ניסיתי לאכול הרבה כי היה לי מאד קשה להאמין שאני לא עולה במשקל אחרי הדיאטה.
  למה אתה לא מתייחס לתגובות הרבות של אנשים שעברו את התהליך ומאד מרוצים מהתוצאות???
  אני ממש לא משווקת שלהם פשוט לא יכולתי לשתוק כי כל הסיטואציה חסרת צדק והגיון.
  למה אתה בוחר לשחק במשחקי מילים זולים?? משרד הבריאות כן אסר על דיאטת / הורמון HCG בארץ או בארה"ב, אני לא מתכוונת לעבור שוב על הכתבה שלך בשביל דיוק, מה זה משנה? הבנת הרי את המסר שניסיתי להעביר…
  אם אתה כל כך נחוש בדעתך למה אין בכתבה עדויות על אנשים שבריאותם נפגעה ובאיזו צורה ספציפית?
  בינתיים יש אותי ועוד המון אנשים עם פידבקים חיוביים בלבד. (לא יכול להיות שלא שמת לב לפידבקים חיוביים מאנשים שעברו את הדיאטה).
  יש בעולם נושאים באמת בעיתיים. תתעסק בהם…

  • לאחת שעברה את התהליך,
   אני מניח יש לא מעט פידבקים חיוביים מכאלה שעברו את התהליך ורכשו במיטב כספם את התרסיס של אואנה או את התרסיס של רודריגז או את התרסיס של בית מרקחת הגליל או את "החיקוי" (חיקוי זו באמת מילה מצחיקה לתאר משהו שהוא חיקו של חיקוי של חיקוי) של רינה פארם.
   הדבר היחיד שזה אומר, שדיאטה של 500 קלוריות אכן עובדת ואפשר לרדת במשקל.
   לגביי מידת הסיכון שבדיאטה דלה מאוד בקלוריות אני כלל לא נכנס לנושא הזה. אני מציג את הדיעה של ארגונים מכובדים כדוגמת: הFDA, מיו קליניק ועוד.
   אני אברר לגבי זה ואכתוב על כך כתבה.
   מה שברור לי הוא שמידת "המסוכנות" שבביצוע דיאטת דלה מאוד בקלוריות משתנה בהתאם למשקלו של כל אדם ובהתאם למטרת הירידה במשקל שלו ובהתאם לתפריט שהוא צורך.

   • ומה האינטרס שלך יורם? מי משלם לך להפיץ פחד בציבור! בטוח שלא סתם אתה מוציא אנרגיה שלילית לחינם בטוח שאתה מתוגמל. ע"י שרלתנים שהדיאטה פוגעת בכיסם

    • איריס,
     האינטרס שלי הוא לתת מידע מהימן בנושאי כושר ובריאות. לצערי אני לא מתוגמל, אבל אני בטוח שהייתי מתוגמל אם הייתי משווק את דיאטת HCG או דיאטות אחרות כמו דיאטת פטל וכדומה.
     בדיאטות הללו עושים הרבה כסף ממכירה של חומר פיקטיבי בבקבוק קטן.
     ואת האם את מתוגמלת בדרך כלשהי ממכירה של מוצרי דיאטת HCG?

  • לאחת שעברה את התהליך,
   הסיבה שאני לא מאמין לך היא משום שמדיית האינטרנט מאפשרת לכל אחד לומר כל דבר ויש שיאמינו.
   הדרך בעיני לשפוט את יעילותה של דיאטה כזו או אחרת או תכשיר כזה או אחר, היא באמצעות מחקר מדעי.
   קראתי מחקרים על דיאטת HCG המקורית ולא התרשמתי שטיפול בהורמוןן HCG הוכח כיעיל בהפחתת תחושת הרעב או שהוא גורם לירידה בלעדית של מאגרי השומן.
   קל וחומר אם כך לכל "החיקויים" שהמשווקים מוכרים לאנשים בשמות שונים כמו: הדיאטה של אואנה או דיאטת פרו או דיאטת הנגב והגליל.
   לא קיים שום מחקר מדעי שתומך בהצהרות של כל משווקי החיקויים השונים!

   אני מציע לאנשים שלא להאמין לסירטוני הצלחה ביוטיוב, תגובות אוהדות באתרי אינטרט וכדומה (קל מאוד לייצר אותן).

 9. הדיאטה הזאת נמשכת לזמן מוגבל, מקפידים בה מאוד מאוד על חלוקת כל אבות המזון על פני כל היממה, ממשיכים בפעילות פיסית כרגיל ושותים המון תה ירוק למשך כל היום כדי לקיים כמות גדולה של נוזלים. נכון שכמות הקלוריות ממש ממש נמוכה אך היא בנויה מהמון מחשבה: חלבונים, פחמימות בצורה מוגבלת ביותר (פריכיות אורז), המון מינרלים מהירקות והפירות וללא טיפת שומן באוכל באופן זמני עד 40 יום. בעלי ביצע את הדיאטה כאשר הוא מודד יום יום לחץ דם וסוכר ואני משגיחה על צבע פניו ואורבת לו אם הוא חלש או סחרחר. מאומה, הוא פשוט ירד יום יום ונראה מצויין. רק ביום ה 37 הוא חש חולשה מסויימת ואז הפסיק, כאשר הוא שקל 16 קילו פחות. אבל הוא לא הפסיק בבת אחת אלא פשוט הכפיל ושילש את הכמויות בהדרגה והמשיך לשקול אוכל, לספור קלוריות, להוסיף בהדרגה סוגי מזון שונים ולקיים משטר של 1500 עד 1700 קלוריות ליום בחלוקה דומה למשטר חלוקת אבות המזון על פני היום בהתאם לעקרונות דיאטת סימונס. הכי חשוב זה שהוא למד לשמור על המשקל יפה מאוד.
  הוא עשה שומרי משקל, דרך האושר, ועוד ועוד וכמובן שירד במאמצים קשים ומיד עלה ברגע שהפסיק. כאן הוא ירד יפה כל כך וקיבל חיזוקים מיידיים דבר שעודד אותו מאוד עד שהוא מאוד מאוד מקפיד להישאר במשקל בעזרת העקרונות של הדיאטה הזאת.

  הערה חשובה: התרסיס כאן הוא שולי לחלוטין בתפקידו.

  • שלום שלומית,
   כל הכבוד לבעלך על ההישג, רק שלא נראה לי שההישג הזה הוא אודות לתרסיס.
   הוא כנראה שהיה משיג את אותה התוצאה גם ללא התרסיס.

 10. לדיאטה הזאת התודעתי דרך קרוב משפחה שירד בעזרתה כ20 קג וכיום כשנה לאחריה הוא עדיין שומר על משקלו.מאחר ואני וטרינר ובעל השכלה רפואית רחבה לפחות כמו מרבית היועצים כאן ,התייחסתי לכל העניין בספקנות גדולה מאוד אך כשהגעתי למשקל 90 קג (שהתפרסו על173 סמ) יתר לחץ דם והפסקות נשימה בשינה החלטתי לנסות. לא שמרתי על 500 קלוריות ליום אלא על 800-1000 ושמרתי על פעילות גופנית (צעידה של 5קמ במהירות 6 קמש 4 פעמים בשבוע) . תוך 30 יום הפחתתי 7 קג ממשקלי . הרגשתי מעולה . אני ערני הרבה יותר .שנתי בלילה השתפרה. אשתי מדווחת על החלשה משמעותית בנחירות .קראתי את אזהרות משרד הבריאות ואיני מזלזל בהן ,אך לי אישית סכנות השמנת היתר שלי הייטו את כף המאזניים לטובת הדיאטה הזאת ואיני מצטער על כך. להיפך! אני מצהיר כי איני מוכר את הדיאטה הזאת או קשור להפצה שלה בכל דרך שהיא .דר׳ אלון ליטבק

  • אלון שלום ותודה על תגובתך,
   ראשית, ממה שאני מבין מדברייך, ביצעת דיאטה של 800-1000 קלוריות ביום וביצעת פעילות גופנית, ירדת במשקל, ראית שיפור הן באיכות החיים והן במדדים בריאותיים שונים.
   מעולה! זה מה שאני תמיד אומר.
   אין פתרונות פלא!
   בכדי לרדת במשקל, יש צורך בגרעון קלורי וזה מה שאכן עשית.

   האם אתה חושב שההצלחה שלך היא אודות לתרסיס? אם כן, אז מדוע אתה מייחס לתרסיס את השינוי ולא לשינוי שביצעת באורח חייך?

 11. ראשית אין לי ספק שלא ניתן לשמר מולקולה חלבונית בבקבוק עם תמיסת אלכוהול לתקופה ארוכה ללא קירור מבלי שהמולקולה הזו תיהרס.שנית , לא הגברתי את הפעילות הגופנית בתקופה שבה צרכתי את הטיפות.שמרתי על אותה רמה של פעילות כפי שעשיתי לפני שהחלתי לצרוך את הטיפות.ולבסוף, באופן שאפשר רק לכנות מקריות מדהימה ובלתי מוסברת, במהלך התקופה ניסיתי פעמיים להפסיק להשתמש בהן ולהמשיך בדיאטה ובאותם שבועיים לא ירדתי במשקל כלל אם כי לא עליתי וזאת למרות שלא שיניתי דבר בתזונה מלבד הפסקת הטיפות. כך שהסבר לוגי לעניין אין לי.אני שמח שהצלחתי לרדת במשקל וגם אם תגלה לי כעת שהבקבוק מכיל מים קדושים מתוצרת הבבא סאלי או הבתולה מאורלאנס עדיין אשמח בחלקי כי סוף סוף אחרי שנים של מאבקים בלתי פוסקים,דיאטות משלל סוגים ,דיאטנים,ומאמצים,חל השינוי המיוחל.יחי אפקט הפלצאבו.אלון.

 12. ןשןב כמו רבים מהכותבים כאן אני אחרת שניסתה את התכשיר של ד"ר רודריגז,שהטענה היחידה שלי נגדו היא מחירו המוגזם ביותר וכל היתר נכון-זה התכשיר היחיד,שגרם לי לא להרגיש רעב ולא להתפתות לקנות ברחוב אוכל,כשלא הפסקתי לקחת מהבית את האוכל הנדרש לי ולחכות להגיע הביתה ולאכול את הנדרש.ניסיתי לא רק אינספור דיאטות ונשברתי מהר אלא גם תרופות במרשם רפואי כמו רדוקטין ואחרות,שכיום אסורות בשיווק ושום דבר לא דיכא את החשק ואני לא אכלנית אובססיבית או מכורה למתוק או פחממות-אני אוהבת הכל ולמרות עיסוקי הרב בספורט הצלחתי מכסימום לשמור על משקלי או לרדת קילו ולעלות קילו,אך לא זזתי כלפי מטה. כמובן שכמות הקלוריות הנמוכה-ולא לא שמרתי באדיקות על 500קל. היו ימים שאכלתי גם יותר ואפילו ביקרתי בארועים,שהגדילו בימים מסויימים את כמות הקלוריות אפילו לאלף ובכל זאת ירדתי (מה שלא קרה בימים כאלו ללא התרסיס) בשילוב עם אותו ספורט אירובי עצים ,שעשיתי כל השנים ולא הגברתי פעילות ספורטיבית דווקא באותם 40יום ובכל זאת ירדתי וכבר חצי שנה אח"כ עם אכילה רגילה כמו לפני הדיאטה אני שומרת על אותו המשקל קילו שניים עולה קילו שניים יורדת,אבל לא עולה למשקל המקורי שהוא שמונה קילו יותר-ירדתי 11קג ועליתי חזרה שלושה בגלל חוסר הקפדה כמו בדיאטה אבל זהו שמונה קג הצלחתי לשמר ובעבר הייתי מחזירה הכל בחצי שנה ללא ספק! אז צר לי יורם אני מדריכת ספורט עוסקת בספורט כל חיי ומודעת לתזונה ללא ספק ובכל זאת רק התרסיס הזה וזה לא פסיכולוגי גרם לי לדיכוי תחושת הרעב ולירידה במשקל גם כשהגזמתי בקלוריות מה שלא קרה ללא התרסיס לפני וגם אחרי!ועם עובדות לא מתווכחים!אני רוצה לחזור לזה אלא שלא אשלם לד"ר רודריגז 900ש"ח שוב ומכיוון שאני יודעת איך אמור התרסיס להשפיע אקנה רק ממישהו שיבטיח החזר כספי במקרה שזה לא עובד ומצאתי באינטרנט מישהו כזה!!

  • שלום רותי
   אני גם חושבת בדיוק כמוך, אין כל הצדקה ברכישה של הערכה מד"ר רודריגו
   הרי ידוע שהדיאטה מתבססת על שיטת ההורמון של ד"ר סימנוס
   ובכל זאת מוכרים אותה באתר של ד"ר רודריגו בעלות של 1000 ש"ח
   מה שהיום כבר ניתן לרכוש את הדיאטה של ד"ר סימונס ב200 ש"ח מגרופון או אפילו מחברת ביוטק (שאגב זו החברה שמשווקת לד"ר רודריגו)

   הרי הוכח שכל הערכות שמפורסמות היום בשוק אינם מכילים את ההורמון אלא רק מדמים זאת באמצעות צמחים ושילוב של חומרים הומפאטים

   אשמח לקבל את אתר האינטרנט או טלפון של אחד שמצאת שהתחייב עבורך
   וכמו כן אשמח לשמוע האם אכן עשית סיבוב נוסף ואיך היה
   תודה רבה 🙂

 13. גם אני ניסיתי ורזיתי( במהלך ספט-אוק 2012)
  את ההמלצה קיבלתי מרופא שלטענתו רזה בעצמו.
  לדעתי הדיאטה עובדת (לפחות אצלי) בגלל התהליך ובגלל האמונה שיש איזה מרכיב
  פלאי שעוזר. אני לא בטוח שיש כזה מרכיב אבל לא משתדל להפריך את קיומו
  למה לי..? השתכנעתי שזה לא מסוכן.
  אצלי התהליך גרם להקפדה על שתייה מרובה והתאפקות לפני האוכל.2 כוסות מים-15 דקות המתנה-תרסיס-15 דקות המתנה לפני שאני אוכל. זה דבר מאד לא רגיל בשבילי. בנוסף, כדי להגיע ל 500-800 קלוריות צריך ממש לספור מה אתה אוכל. אני ניסיתי להגיע ל-800 קלוריות ביום (אני שוקל 110 קג) ובממוצע אני מצליח לצרוך 1300 קלוריות. את האוכל אני שוקל ברמת דיוק של גרם.
  לא נראה שיש בעיה עם דיאטה דלת קלוריות. בסופו של דבר כל אחד צריך להיות אחראי לגופו ובריאותו. איך אפשר להיות תחת פיקוח? להתאשפז? גם זה לצערנו לא פיקוח צמוד… צריך להיות הגיוני וקשוב לגוף.
  לסיכום: זה לא צריך להיות מדעי כדי שזה יעבוד. תרופות הומיאופתיות מכילות "זיכרון של החומר". מדללים חומר עד שיש פחות ממולקולה שלו בבקבוק.
  זה מלכתחילה לא מדעי.

  • אריה שלום,
   פיקוח זה להגיע לדיאטן להשקל ולבצע תפריט תזונה הגיוני ובריא שמתאים למצבך האישי.
   למה להפריך את קיומה של הצהרה מופרכת?
   זה עניין אישי, אני אישית לא קונה לוקשים שמוכרים לי ובעולם הדיאטה לא חסר כאלה.

 14. לפני הכל, ברכות להצלחת ההורדה במשקל.
  גם אני מעוניין לעשות את הדיאטה אבל יש לי כמה שאלות ואשמח אם תענה עליהן:
  א. באיזה חברה רכשת את הערכה?
  ב. מה היה משקלך ההתחלתי ומה היה בסוף התהליך?
  ג. כמה ימים נמשך הסבב?
  ד. האם היו לך תחושות רעב במהלך הדיאטה?
  ה. איך אתה מתכוון לשמור על המשקל הנוכחי?
  בתודה,
  אורי ביטי

 15. גם אני עשיתי את הדיאטה אחרי שנים של ניסיונות להוריד עודף משקל קל בכל מיני דרכים אחרות – ספירת קלוריות, דיאטנית, דיאטה נטורפתית ועוד כל מיני ניסיונות.

  אני בגיל המעבר, שמדביק הרמטית כל גרם עודף. עודף המשקל היה קל, ובכל זאת מציק, וגם אם מדי פעם הצלחתי להוריד במאמץ רב קילו או שניים בשיטות האחרות, הם מיד עלו בחזרה עם ריבית.

  רק באמצעות ה-HCG – וממש לא משנה לי מה מכיל התרסיס – ירדו כל העודפים, וגם שלושה חודשים אחרי שסיימתי, בלי שום שמירה מיוחדת, הם לא עולים בחזרה.

  ההמלצה לא להתייחס לסיפורי הצלחה נשמעת כמו הנחה שכולם משקרים. אז זהו שלא. אין לי שום קשר לשיווק הדיאטה, אבל אני מצהירה בתוקף שהיא היחידה שהצליחה מבחינתי.

 16. רבקה שלום גם אני כמוך בגיל המעבר ולא יכולה להוריד אפילו 2 קג.קיתי את התרסיס למרות שהטעם שלו מזעזע.אך אינני יודעת פשוט מה לאכול יש לי חוברת מצורפת שבה לא רשום כימעט כלום האם את יכולה לתת לי מעט טיפים מה לאכול וכמה.אני מאוד אודה לך חלי

 17. היי יורם יש לי שאלה האם התרסיס עצמו מסוכן ? רכשתי מביוטק טבעון אותה ועשיתי את התהליך סיימתי לפני חודש האם אני צריכה לדאוג מה יקרה לי בעתיד בגלל התרסיס ? אני מצטערת שעשיתי את זה בגלל כל השמעות שיצאו ואני נורא חרדה כרגע

  • לינוי שלום,
   אין לי דרך לדעת אם התרסיס הספציפי שרכשת הוא מסוכן הוא לא.
   האמת היא שכאשר הוגשה התביעה הייצוגית נגד משווקי דיאטת HCG, אני הייתי די מופתע שבדיקת המעבדה של מוצרי ה-HCG העלתה כי המוצרים מכילים את ההורמון.
   לא כל כך ברור לי למה להם להוסיף את ההורמון האמיתי, אם ידוע שאין לו כל השפעה על הירידה במשקל?
   הם מכרו את המוצרים שלהם בהצלחה רבה רק מלומר שמדובר במוצר הומיאופתי, אז למה שידחפו שם הורמון שעלותו יקרה?
   לפעמים ה-FDA תופסים מוצרי דיאטה שמתכנים בשם "מוצר טבעי" ושיצרניהם מכניסים למוצר חומר פעיל להרזיה (כדוגמת: Sibutramine) בכדי לגרום לירידה במשקל ולאשליה של הלקוח שהירידה נעשת עם מוצר טבעי וללא סיכונים.
   אבל, זה לא המקרה כאן ולכן אני לא מבין מדוע לכאורה הכילו מוצרי ה-HCG את ההורמון?
   לסיכום, אני לא יודע אם מדובר במוצר מסוכן (מסוכן הוא רק אם הכניסו חומרים נוספים). לדעתי לא מדובר במוצר מסוכן. אך מדובר באשליה שגזלה כסף רב מאנשים רבים.

 18. האמת לא האמתי אך ניסיתי , עד כה ירדתי 17 ק"ג ב 3 חודשים , עם עודות אני לא מתוכח

 19. אני ובעלי הזמנו את הדיאטה הזאת במיוחד והתחלנו להשתמש בתרסיס במשך כיומיים שבמהלכם סבלנו מכאבי ראש בלתי פוסקים ובחילות.
  לאחר יומיים של שימוש בתרסיס פניתי לנטורופת בעיר שלי וכשהתייעצתי עמו על התרסיס וכל הדיאטה הוא פשוט אמר לי- "אם את לא רוצה בעיות תפסיקי את זה ומהר"
  הוא סיפר לי שלקוחה שלו השתמשה בזה וירדה קרוב ל30 ק"ג ואחרי שנה הגיעה אליו עם בעיות רציניות בלב, לחץ דם והפרעות בשינה.
  הפסקתי להשתמש בזה, וזרקנו 700 ש"ח לפח. אבל הכי מצחיק שגם בלי התרסיס הזה ירדתי 10 ק"ג תוך 3 חודשים שביצעתי ספורט ואכלתי נכון.
  הכל בראש, וממש לא צריך לקחת תרסיס כזה כדי לרדת במשקל.

 20. ברור שאפשר להרזות אם אוכלים 500 קלוריות ליום אך לא נרד חצי קילו ביום ככה.
  אני עשיתי את הדיאטה ואני 15 קילו פחות.
  מרגישה מצויין ונראית מצויין.
  קילו=7000 קלוריות אז גם אם אוכלים 500 ליום וגוף שורף ביום 1500 במנוחה מינוס של 1000 קלוריות ליום לא גורם לך לרדת חצי קילו ליום ולפעמים יותר ולכן התרסיס אכן עוזר לשריפת השומנים.
  לדעתי כדי שהכתבה שלך תהיה מהימנה דיו עליך לבצע את הדיאטה בעצמך כדי להבין מה אי אומרת
  ולכל המתלבטים….אני ממליצה בחום

  • מיטל את אפילו מפרשת לא נכון את מה שמפתח הדיאטה כתב.
   ד"ר סימונס מעולם לא טען שהגוף יבזבז יותר אנרגיה בגלל ההורמון (התרסיס המדומה זו כבר המצאה של משווקים).
   הוא טען שדיאטה חריפה עם טיפול בהורמון תגרום לגוף לקבל את האנרגיה הרצויה ממאגרי השומן שלו.
   לכן, ההוצאה הקלורית לא גדלה בגלל השימוש בתרסיס. זאת אומרת שאם יצרת גרעון של 1000 קלוריות ביום, את תרדי בהתאם לגרעון הזה ולא יותר מזה.
   זה כמובן בתנאי שהתרסיס אכן עושה את העבודה שמבטיחים לך שהוא עושה.
   כמובן שזה שטויות והתרסיס לא עושה שום דבר!

 21. מיטל שלום
  איך יודעים ממי לקנות? בשוק מסתובבים משווקים ממחיר
  149שח. לדיאטה ועד ל 789 שח
  תודה
  יעקב

  • יעקב זה מאוד פשוט.
   לא קונים מכל מי שמבטיח לך שהתרסיס ישרוף לך שומנים

 22. האמת שמעולם לא ניסיתי את הדיאטה , ואני לא גם לא שמנה או משהו
  אבל לאחרונה השמנתי ורציתי להרזות וחשבתי לקנות את התרופה ,בכלל לא ידעתי שבנוסף לתרסיס יש גם תפריט מסויים ..
  אבל מי יקנה תרופה כלכך יקרה בלי הסתמכות על מחקר מדעי כלשהו והגיון ?
  אז קראתי באינטרנט וקצת חקרתי את הנושא, ואני מסכימה איתך לחלוטיןן ואני אפילו חייבת לציין שהכתבה שלך נהדרת .
  הכל בראש ! !! וכל אחד שיאכל ביום 500 קלוריות , ואפילו 1000 קלוריות – ירזה ! צאו מהסרט שהתרסיס קשור זה פשוט מצחיק הסיבה היחידה שעוד איכשהו שקלתי את עניין הדיאטה היא שלא ידעתי שיש תפריט כזה סדיסטי במקביל לתרסיס וקראתי תגובות חיוביות . – אבל עם תפריט כזה אין פלא שכולכם הרזתם .

  מה שחשוב זה לשמור על תזונה נכונה ובריאה ולהקפיד לא להכניס ג'אנק וממתקים לפה – יותר חשוב מספירת קלוריות !!!
  אין ולא תהיה דרך פלא להרזות – או שתאכלו נכון ותעשו ספורט או שתלכו לעשות שאיבת שומן

   • ומה האינטרס שלך יורם? מי משלם לך להפיץ פחד כוזב
    בציבור! בטוח שלא סתם אתה מוציא אנרגיה שלילית לחינם בטוח שאתה מתוגמל. ע"י שרלטנים שהדיאטה פוגעת בכיסם

    ודעתך החיובית על שאיבת שומן מעוררת צמרמורת זה ניתוח לא משחק ילדים שאיבת שומן היא סכנה לחיים ולבריאות אם השלכות של ניתוח בהרדמה חודרני שאלול לפגוע ברקמות נימים ואיברים בגוף .שתיים מידידותי עברו שאיבת שומן לא רק שהן סבלו כאבים בילתי נסבלים ללא יכולת תזוזה ותיפקוד אלמנטרי.כעבור שנה בדיוק הן חזרו למשקלן העודף. טיפש מי שמקשיב לך ולכמותך

 23. מצחיק אותי שקראתי את כל הכתבה ובסוף יש פרסומת מגוגל של דיאטת התרסיס ב-149 ש״ח

  • היי יעקב,
   האמת שזה יותר עצוב מאשר מצחיק.
   אתה יודע למה?
   כי ברור לי שחלק מהאנשים שקוראים את הכתבה לוחצים על הפרסומת וחלק מהם אפילו רוכשים את התרסיס למרות מה שנכתב בכתבה.
   אחד הדברים שלמדתי מנסיוני העשיר בתחום זה שאנשים נוטים לבחור במה שהם רוצים להאמין.

   • אני כבר מספר שבועות מחפשת חומרים רציניים בנוגע לדיאטה הזו עד שהחלטתי לנסות אותה בעצמי. ביומיים הראשונים אחרי הזלילה ירדתי 2קילו ומאז עליתי באופן תדיר.! אחרי עשרה ימים הפסקתי. הרגשתי עצבנות , סחרחורות וחולשה נוראית. בסוף סיימתי את הפאזה הזו בחצי קילו מינוס. ממש לא היה שווה את המאמץ ובכל זאת לא הרגשתי שום רעב או חשק לאוכל. המרכז שמהם קניתי את הערכה טוענים כי מעולם אבל מעולם לא נתקלו במקרה כמו שלי,האומנם !?

 24. אני עברתי את התהליך לפני כ-9 שנים
  אכן ירדתי איזה 15-20 קילו המשקל שלי גבוה כך שזה לא חידוש ובעוד שני דיאטות שעשיתי מתוך עשר או יותר ירדתי בערך מספר זה אך בשום דיאטה לא אכלתי כ"כ מעט כמו זה
  הבעייה היא שעליתי חזרה בטירוף את כל ה-20 ועם עוד 5 קילו עודפים
  בעת התהליך הרגשתי תחושת רעב קיצונית והתרסיס לא גורם לשום תחושת שובע הסיבה שהצלחתי לשמור על זה כי ידעתי שזה תהליך קצר וזה קצוב בזמן וכן כי עשיתי זאת יחד עם כמה חברים שביחד הכנו תחליפי אוכל טובים והגיבוש עשה את שלו מה שכמובן לא עזר ברגע שסיימנו עם זה וזינקנו במשקל (יש לציין שבכל דיאטה קיצונית אכן עליתי מיד חזרה אולי לא באותה מהירות)
  אבל מה לעשות יש אנשים פרנואידים שהראש שלהם מלא קונספרציות על כל מה שזז ועל ארגוני הבריאות והם אף פעם לא יקבלו את הדרך הרשמית אלא תמיד יחפשו את הדרכים המוזר והשונה (צריך לדעת מאין זה נובע)
  אותם העובדות אף פעם לא יבלבלו והמוח עובד שעות נוספות בכדי להאמין לכל קונספירציה ולגרום לעצמן להרגיש באמת בעלי תחושת שובע אבל אם פסיכולוגית זה מה שעושה להם תחושת שובע אז למה לא

23 Trackbacks / Pingbacks

 1. דיאטת סימונס תפריט | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 2. דיאטת hcg משרד הבריאות | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 3. דיאטת סימונס | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 4. דיאטת hcg | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 5. רשימת פירות בדיאטת סימונס | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 6. דיאטת הורמון ההריון | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 7. דוקטור סימונס תפריט | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 8. תפריט סימונס | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 9. איפה מוכרים דוקטור סימונס | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 10. אנשים שעשו את דיאטת דוקטור סימונס | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 11. ד"ר סימונס | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 12. דיאטה hcg משרד הבריאות | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 13. דיאטת סימונס הוראות | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 14. דר סימונס למי לא מומלץ | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 15. דר סימונס פורום | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 16. האם מוכרים עדיין את דיאטת hcg? | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 17. טבעון ביוטק hcg | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 18. לפני ואחרי הדיאטה של דר סימונס | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 19. מה אסור לאכול בדיאטה hcg | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 20. סימונס תפריט | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 21. ספריי הדיאטה של דר סימוס לאכול שומנים לפני | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 22. ספריי של דר סימונס | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן
 23. תרסיס סימונס האם חוזרים למשקל אחרי | דיאטת דר' סימאונס המקורית עם ענת שטרן

התגובות סגורות.