אתה נמצא כאן:דף הבית » תזונה » תוספי תזונה » מחירי אבקות חלבון

מחירי אבקות חלבון




תפריט ניווט אבקת חלבון
אבקת חלבון
חלבונים: כמויות, סיכונים, מקורות וכיצד לשתות שייק חלבון.
גיינר (weight gainer) או אבקת חלבון?
אתה כאן > מחירי אבקות חלבון

מחירי אבקות חלבון

מחירי אבקות החלבון משתנים בין המוצרים השונים.
בשוק קיימים מוצרים שונים באריזות ומשקלים שונים.
יצרני אבקות החלבון דואגים להטעות את הצרכנים בשיטות שונות ומגוונות כגון: מיכלים גדולים ולא מלאים, גדלים שונים של מנות ודיווח על מספר רב יותר של מנות (כאשר המנה קטנה יותר) או כמות רבה יותר של חלבון (כאשר המנה גדולה יותר).
כאשר אתם רוצים לבדוק את מחיר האבקה, אתם צריכים לבדוק את מחיר החלבון פר גרם חלבון.
כיצד עושים זאת?

תשובה:
1 מצאו את הנתונים הבאים כפי שרשומים בתווית פירוט הרכיבים התזונתיים: 
1)סה”כ משקל האבקה במיכל.
2)מחיר המוצר.
3)כמות החלבון פר 100 גרם מוצר (חשוב שתמצאו את כמות החלבון פר 100 גרם מוצר ולא למנה!!!).

2 חישוב סה”כ כמות החלבון במיכל. 
הכפילו את כמות החלבון פר 100 גרם מוצר, במשקל המוצר הכללי (והקפידו על יחידות מידה זהות).
דוגמא לחישוב עבור מוצר שמכיל 76 גרם חלבון ל100 גרם מוצר ושתכולת המיכל היא 2.3 ק”ג ומחיר המוצר 325 ש”ח.
מכפילים 76 ב23 (משום ש100 גרם נכנס 23 פעם ב2.3 ק”ג) ואתם מקבלים שכמות החלבון הכללית במוצר היא 1748 גרם.
זאת אומרת מתוך ה2.3 ק”ג של מוצר, 1748 ק”ג הם חלבונים.

3 חישוב מחיר 1 גרם חלבון. 
נמשיך בדוגמא הקודמת
מחיר המוצר 325 ש”ח
כעת נחלק את המחיר בכמות החלבון הכללית שמצאנו בשלב 2.
325 לחלק ל1748 = 0.186 ש”ח לגרם אחד של חלבון או 18.6 ש”ח ל100 גרם של חלבון.

מה יותר יקר, חלבון מגבינה או אבקת חלבונים

את הדוגמא בחישוב למעלה עשיתי לפי נתוני אבקת חלבון מי גבינה INTERACTIVE WHEY לפי הנתונים הרשומים באתר האינטרנט של ישראלבודי.
אין לראות בבחירה זו, המלצה על המוצר!
המוצר נבחר באופן שרירותי.




מחסל הפחמימות בפעולה!


רוצה לרדת במשקל?
עושה הכל כמו שצריך אבל לפעמים הכל מתפקשש בגלל חולשה של רגע למאפה או תבשיל עתיר פחמימות?
מיצוי שעועית לבנה מונע את ספיגת הפחמימות ומפחית את כמות הקלוריות שאכלת בארוחה (לחצו כאן לקנייה).
בסקירה מדעית שבדקה את יעילות מיצוי השעועית נמצא שהמצוי גורם להפחתה משמעותית בכמות השומן בגוף (קישור).
גם סקירה מדעית נוספת הראתה שמיצוי שעועית לבנה מסייע לירידה במשקל (קישור).
וגם מחקר חדש הראה שאנשים שעשו דיאטה ונטלו תוסף מיצוי שעועית לבנה ירדו יותר במשקל באופן משמעותי מאנשים שרק עשו דיאטה (קישור).
לרכישה לחצו כאן.

חישוב עלות החלבון בגבינה לבנה. 
המוצר: גבינה לבנה 5% של תנובה.
המחיר: 6.93 ש”ח.
תכולת חלבון ב100 גרם מוצר: 9.5 גרם.
תכולת המוצר: 250 גרם.

נחשב את כמות החלבון הכללית במוצר (כמו בשלב 2) 9.5 כפול 2.5 (100 גרם נכנס 2.5 פעמים ב250 גרם) = 23.75 גרם חלבון בכל הקופסה.

כעת נחשב עלות גרם חלבון
מחיר לחלק בסה”כ כמות החלבון (כמו בשלב 3)
6.93 ש”ח לחלק ב23.75 גרם = 0.292 ש”ח לגרם אחד של חלבון או 29.2 ש”ח ל100 גרם של חלבון.
במקרה זה, עלות החלבון מגבינה הוא 29.2 ש”ח ל100 גרם של חלבון, ואילו עלות אבקת החלבון שבדקנו קודם היא זולה יותר, 18.6 ש”ח ל100 גרם חלבון.

חשוב לשים לב!

בדרך כלל יצרני אבקות החלבון יסתירו את כמות החלבון ב100 גרם מוצר!
הם יכריזו בגדול על כמות החלבון במנת הגשה ומאחר והם יכולים להחליט על גודל המנה כרצונם, הם מגדילים את מנת ההגשה בכדי להראות שכאילו יש יותר חלבון.
חפשו בתווית את הנתון שנותן לכם מידע לגביי כמות החלבון ב100 גרם מוצר!

ניווט בכתבה
אבקת חלבון
חלבונים: כמויות, סיכונים, מקורות וכיצד לשתות שייק חלבון.
גיינר (weight gainer) או אבקת חלבון?
אתה כאן > מחירי אבקות חלבון




אודות המחבר

כתב בנושאי בריאות

יורם בן אבו, כותב בנושאי כושר, בריאות ותזונה. ליורם ניסיון עשיר כמאמן כושר אישי, השכלה בתחום מדעי החיים וסקרנות בלתי נלאת לנושאים שונים הקשורים לבריאות, כושר ותזונה.

מספר הצפיות בכתבה : 556

תגובות (2)

  • עוז

    חבל שביצעת השוואה כל-כך שטחית (אם כי המתמטיקה הבסיסית שהצגת חשובה ונכונה).
    הרי ישנה חשיבות מכרעת לאיכות החלבון ו/או הרכב החלבונים.

    גם בלחם אפשר לקנות לחם לבן אחיד בזול (7 ש”ח) או לחם מקמח מלא במעט יותר (10 ש”ח) – איזה לחם אתה היית מעדיף לתזונת ספורט?!

    הגב

השאר תגובה

שתף חברים
שתף חברים
Secured By miniOrange
Scroll to top