אתה נמצא כאן:דף הבית » חדשות כושר ופעילות גופנית » פציעות בקרוספיט? האם החוקרים משקרים?

פציעות בקרוספיט? האם החוקרים משקרים?
Pratiquante de CrossFit, faisant l'exercice de frappe sur pneu

במקור הכתבה הזו פורסמה תחת הכותרת “בקרוספיט נפצעים יותר? צפה תביעה!”
בפעם הראשונה דיווחתי בכתבה על תביעה נגד חוקרים שפרסמו מאמר על מחקר שבדק את השפעת אימון קרוספיט למשך 10 שבועות (הנבדקים ניזונו מתפריט תזונת פליאו).
במחקר נצפו שינויים חיוביים משמעותיים בכושרם ובהרכב גופם של הנבדקים, אבל מצד שני ציינו החוקרים כי במהלך המחקר היתה נשירה של 11 נבדקים ממבדק המעקב.
החוקרים טענו כי 9 מתוך 11 הנבדקים אמרו שהסיבה לנשירה היתה כתוצאה מפציעות שונות ובמסקנתם ציינו החוקרים כי יש לבחון את העלות מול תועלת של אימוני כושר בסיגנון קרוספיט בשל שכיחות גבוהה יותר של פציעות.

בדיווח המקורי שלי העלתי את ההשערה שהתביעה עלולה להיות בעלת מניע שלילי שמטרתה להפחיד ולצנזר ביקורת לגיטימית. בכתיבתי טעיתי ולא קראתי את כתב התביעה המלא של התובעים שתובעים את החוקרים שביצעו את המחקר.

התובעים שהם מועדון הקרוספיט שביצע את תכנית האימונים לנבדקים טוענים כי החוקרים כלל לא ידעו מה סיבת הנשירה ממבדקי המעקב וכי הדיווח שלהם על נשירה בשל פציעות הוא כוזב.

כרגע כדאי לחכות לתוצאות המשפט בכדי שהעובדות יתבררו ואז נדע מי דובר אמת.

בכל אופן, הסיפור הזה לימד אותי שגם כלים שהם לכאורה אובייקטיבים כמו מחקרים מדעיים עלולים להציג מצג שווא בשל טעות אנוש או מניע “אידיאולוגי” אחר.

 

מקורות:

Crossfit-based high-intensity power training improves maximal aerobic fitness and body composition

המחקר המלא

Filed complaint against Steven Devor, Michael Smith, and the NSCA

http://guardianlv.com/2014/04/crossfit-bullying-scientists/
אודות המחבר

כתב בנושאי בריאות

יורם בן אבו, כותב בנושאי כושר, בריאות ותזונה. ליורם ניסיון עשיר כמאמן כושר אישי, השכלה בתחום מדעי החיים וסקרנות בלתי נלאת לנושאים שונים הקשורים לבריאות, כושר ותזונה.

מספר הצפיות בכתבה : 556

השאר תגובה

שתף חברים
שתף חברים
Secured By miniOrange
Scroll to top